Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 7:30 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 57 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3
Message
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 29 Юни, 2005 2:40 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Пак правих кекса в микровълновата; този път се опита да ми избяга, като този на Надя. Вероятно това се дължи на съвсем пресния бакпулвер, вече ще слагам половин доза, или ще използвам изветрял :mrgreen:.

OFF Гледах едни стъклени форми за кексове и блатове и се радвам, че не си купих - те са доста плитки, а в микровълновата тестото се надига 3-4 пъти.

[hide=Относно обучението]
С удоволствие бих ви поканила на обяд или вечеря, изцяло приготвени в микровълновата, но в момента самата аз се уча да готвя, пък и Алеко, доколкото разбрах, не сяда на масата без мръвка. С месата не се справям много добре (като се изключат манджите с кайма), защото у дома почти не ги ядем :-? . Така че много разчитам и на вашата помощ![/hide]


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 29 Юни, 2005 10:34 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:lol: По добре си купи по- голяма тавичка,за да не ти бяга Image кекса,така ще има повече.. :bing: .

[hide]Ние и кюфтенца ядем,не се коси..Image,но след като държиш да се усъвършенстваш..няма проблеми,ще чакаме,нали ще ни зарибяваш все пак..;)[/hide]


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 30 Юни, 2005 10:18 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
[hide]Абе, аз без мръвка също сядам, ама дали ставам, това е съвсем друг въпрос. :mrgreen:
Ако трябва, ще показваме кои мръФки как се правят. Ти само свиркай, и брагадата за бързо реагиране в кулинарни ситуации идва на часа![/hide]


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 14 Юни, 2007 5:31 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 14 Юни, 2007 5:14 pm Чет
Мнения: 1
Location: София
Здравейте на всички!
Мерси за прекрасната рецепта!Аз специално сложих череши от компот и даже малко от сока им!Смятам че ще е добър заместител за зимните дни, но ми се наложи за трохите отгоре да използвам доста по-голямо количество брашно за да станат наистина трохи :oops: Само че имам едно две въпросчета: първо дали според вас 35мин на 180С му стигат и как да го обърна после без да ми се разсипят всичките трохи :oops: Обикновено най-големият ми проблем е с това да преценя кога е готов кекса, ако някой има тайна рецепта за това да я сподели(това с клечката за зъби не мога да го разбера как става)! :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 14 Юни, 2007 10:22 pm Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Здрасти, desscho :) От личен опит: бучкаш клечката насред кекса (отвесно) и ако, като я извадиш, по нея има полепнало тесто, значи още му трябва да се пече. На мен ми става по-интересно, когато по клечката има полепнали полутрохи-полутесто, тогава, общо взето е време да изключа фурната. :)

За 35 минути на 180С ще се произнесат познавачите, на мен ми звучи малко, но зависи от фурната и дали печеш на духалка, май :roll:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 15 Юни, 2007 4:32 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей и добре дошъл / дошла, desscho!

Куцото пиле ти е отговорила много точно за проверката за готовност и продължителността на печенето.
Друг метод за проверка на кексове - крайчетата трябва да са по-препечени и да се отделят от стените на формата, а при натиск върху кекса да не остава вдлъбнатина от пръста, а да се върне в "изходно положение".

Относно обръщането на този сладкиш - аз не го обръщам, оставям го с трохите отгоре.

Когато го режа във формата, първото парче излиза трудно и се натрошава, но с останалите няма проблем.


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 28 Юни, 2007 9:46 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Миналия ден пак направих този кекс, с големи сладки череши, във форма за кекс - кръгла с дупка :) Пекох го в обикновена фурна. Стана божествен. Пак благодаря за рецептата


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 57 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB