Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 19 Апр, 2024 10:27 am Пет

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 57 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next
Message
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 10:58 am Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 1:38 pm Пон
Мнения: 136
Location: София
biskvitka написа:
Та се наложи да пека кекса в тенджерка в микровълновата (6 мин под капак на 60% и 10 мин без капак на 80%).
Стана страхотен! ......



Здравейте на всички! :)
Аз мога ли да попитам нещо за Вашите микровелета :?: - нормални ли са или не, имат ли грил за запичане и аз дали мога да пробвам в моята да изпека някое кексче. Моята няма грил. Това ми харесва много на вид.


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 11:25 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Надя, моята микровълнова няма абсолютно никакви екстри - грил, конвекция и пр. Обаче какви кексове пече... 8)
Само не ми харесва това, че белите кексове си остават бели (тук таме с изгорели захарни точици, ако захарта не е добре разтворена), но ако се "боядисат" отгоре с някаква глазура, се получава много добре.
Максималната и мощност е 750 W.


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 12:54 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
И моята микровълнеста си е съвсем проста, без финтифлюшки. Има само различни степени на мощност, часовник за минутите и въртяща се поставка. Както вече бях споменал, не съм ни готвил, ни пекъл в нея. Само размразявам и притоплям.


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 1:03 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Алеко написа:
...не съм ни готвил, ни пекъл в нея...

Крайно време е да започнеш (е, след като свърши ремонта) :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 1:06 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 1:38 pm Пон
Мнения: 136
Location: София
biskvitka написа:
Надя, моята микровълнова няма абсолютно никакви екстри - грил, конвекция и пр. Обаче какви кексове пече... 8)
Само не ми харесва това, че белите кексове си остават бели (тук таме с изгорели захарни точици, ако захарта не е добре разтворена), но ако се "боядисат" отгоре с някаква глазура, се получава много добре.
Максималната и мощност е 750 W.

Супер, ще пробвам непремнно и ще докладвами аз. Изобщо не знаех, че бих могла да пека кекс в нея. Ако стане ще бъде много добре, защото хич не обичам да дебно пред фурната нещо да не прегори, да не "цъфне" и т.н.
С клечка ли се пробва дали е готов, както и в обикновената фурна?
И още един въпрос - Моето веле е доста по-мощно - 1200W, това значи може би, че трябва да намаля процентите :?: :?: :?: Абе, зле съм с математиката ама ще питам домашните :oops: , ама минутите си остават същите :?: нали :?:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 1:17 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Май трябва да се намалят процентите; и аз съм зле с математиката :oops:. Ще трябва да се смята, на колко W отговарят моите проценти, само че сега мозъкът ми се е размекнал от жегата...
Това за минутите също е доста относително, защото времето зависи от размера на формата - малка форма - по-дълго време в печката, широка форма - по-бързо се изпича.
Затова най-сигурна си остава проверката с клечка.

Забравих да напиша, че черешите (т.е. вишнапа) са цели, просто като разрязвах сладкиша, нарязах и плодчетата.


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 1:30 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Конвертор за микровълнова


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 5:26 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 1:38 pm Пон
Мнения: 136
Location: София
Голям ужас става в моето микровеле. :cry: След малко ще направя снимка и ще пиша пак. Ужас - кекса тръгна да ходи :shock:.....

---------------------
Та ето какво стана с моя първи опит да направя кекс в микровелето:

Image
Но после взе,че се получи това:
Image

малко странно изглежда - ама вкусно. Поради нетърпение да пробвам рецептата, нямах време да мина да купя череши или нещо подобно - та имах ягоди и с тях. Те взеха, че паднаха на дъното, трохите, които посипах отгоре също се загубиха. Поради липса на тенджера за микровеле използвах едно йенско. Абе май объркахме нещо в минутките - не знам. Пекох го 7 минути на 40% покрит и още 9 на70%. Накрая посипах и аз с кафява захар - поне изглежда леко запечено отгоре. Нищо де, другия път може пък да стане по-добър на вид, на вкус го докарах.


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 7:09 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ха, видяхте ли що не готвя в микровълнестата!

Наде, вържи го, че да не избяга! :mrgreen: Най-добре за крачето на Еднокрачко!


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 7:34 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Въпреки, че е избягал, сладкишът изглежда много апетитно.
Някъде (може да е било и в рецептата за кекс "Бланш") честно си признах, че тестото се надига поне три пъти.
[hide]Надя, ти оваля ли ягодите в брашно? Щото те не би трябвало да паднат на дъното...[/hide]


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 22 Юни, 2005 7:41 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Имам леко подозрение защо са пропаднали ягодките. Да не би тестото да е било малце редичко?


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 23 Юни, 2005 2:38 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Започвам и аз да го правя. Стискайте палци.После ще разкажа ;)


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 23 Юни, 2005 3:42 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:) Стискаме палци,Русокоске!С теб сме!:claq: :claq:

Надя,след твоя избягал кекс ме хвана шубето да пробвам с микровълнова,да не се изложа пред родата.. :oops: Макар че в готов вид изглежда много апетитно.. ;) ,ягодите са станали като плънка по средата. :facelick:
Май ще трябва да отскоча до Бисквитка за нагледни уроци. :mrgreen: ;)


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 23 Юни, 2005 3:58 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Русокоске, да знаеш, че и аз много се вълнувам!

Лудетина, заповядай, но само ако не си на диета, че само с гледане не се учи ;)

Надя, много съжалявам, че при теб не се получи :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 23 Юни, 2005 5:04 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Окт, 2004 10:37 am Сря
Мнения: 470
Стана супер :ban: Направих го с вишни и повече захар. Току що го и поръсих с пудра захар. Много е вкусен. Освен това нямах прясно мляко и сложих кисело разбъркано с малко лимонада. И за първи път в моята форма която е кръгла с дупка нещо става равномерно бухнало и като го обърнеш не се накланя на една страна ;). Лудетина благодаря за рецептата :hug:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 23 Юни, 2005 6:28 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ей,браво!Радвам се ,че и на вас така се услажда кексът на Стефани. 8)
Бисквитке,незнам кога ще е това-може би чак по сливово време-тези диети край нямат. :(


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 23 Юни, 2005 10:37 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Надя написа:
biskvitka написа:
Та се наложи да пека кекса в тенджерка в микровълновата (6 мин под капак на 60% и 10 мин без капак на 80%).
Стана страхотен! ......



Здравейте на всички! :)
Аз мога ли да попитам нещо за Вашите микровелета :?: - нормални ли са или не, имат ли грил за запичане и аз дали мога да пробвам в моята да изпека някое кексче. Моята няма грил. Това ми харесва много на вид.

Привет гладници! Моята микровълнеста е 800 Вт, има кварцов грил, което било важно за по-бързо нагряване и по-лесно чистене. Има си и разни режими - за притопляне, размразяване или направо въвеждаш вида на продукта и теглото и печицата сама решава на какъв режим да пече и колко време, дали да е само на микрововълни или комбинирано с грил.
Много ми харесва идеята да се готви на микровълнова, защото става много бързо и се пести енергия- съответно и пари. От скоро имаме печка на Горение, комбинирана на газ и ток, а фурната е с най-разнообразни функции - даже върти въздуха, но предпочитам и най много използвам микровълновата. Експериментирах с вода - едно и също количество завира много по- бързо с помощта на микровълните.
Към Алеко: О"Щастливецо, преди време реших да си направя кървав таратор на микровълнова и за да не избяга го вързах за крака. Нооо така се случи, че тараторът избяга заедно с крака. Бях 4 м. Еднокрак, а сега си имам Happy New Krak :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 24 Юни, 2005 8:56 am Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 09 Май, 2005 1:38 pm Пон
Мнения: 136
Location: София
ludetina написа:
Надя,след твоя избягал кекс ме хвана шубето да пробвам с микровълнова,да не се изложа пред родата.. :oops: Макар че в готов вид изглежда много апетитно.. ;) ,ягодите са станали като плънка по средата. :facelick:
Май ще трябва да отскоча до Бисквитка за нагледни уроци. :mrgreen: ;)

Важното е да не ти пука дали ще се изложиш или не! :lol: Аз вчера цял ден имах гости и между другото заедно с едно междинно кафенце сервирах от моя експеримент. Изпапаха всички парчета, които бях сложила на масата и даже ми искаха рецептата. Обаче номера с кафявата захар отгоре е много ефектен за този вид печене на кексове. ;)
Абе, май ще почна да използвам велето и за други работи освен за затопляне, размравязане и варене на ориз...


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 24 Юни, 2005 9:06 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Надя написа:
Абе, май ще почна да използвам велето и за други работи освен за затопляне, размравязане и варене на ориз...

:lol: Ей,това е отборът на привържениците на миковълновата ,нарасна с още един член.. :P С Алеко останахме самички.. :twisted:
Радвам се, че и на гостите се е харесал сладкишът! :)


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 24 Юни, 2005 10:30 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
ludetina написа:
...:lol: Ей,това е отборът на привържениците на миковълновата ,нарасна с още един член.. :P С Алеко останахме самички.. :twisted:

По сливово време и твоята съпротива ще бъде сломена!


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 24 Юни, 2005 10:51 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ти само с един сладкиш няма да успеш.. :twisted: ще трябва цяло меню да ми спретнеш :) ;).
Не се лъжа толкова лесно.. :no:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 24 Юни, 2005 10:56 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Да, да! И аз чакам покана!


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 27 Юни, 2005 8:47 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Вили ,мерси за идеята с ядките!:kiss:
В петък пак го правих,като този път в посипката сложих няколко накълцани бадеми- :bing: ,докто се усетя и самичка видях сметката на 1/4 от сладкиша.. :oops: :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 27 Юни, 2005 10:44 am Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
ludetina написа:
Бисквитке, не знам кога ще е това-може би чак по сливово време - тези диети край нямат. :(

В Пет Юли 16, 2004 11:29 pm То4ица написа:
Когато сърцето е широко, какво значение има, че банският е тесен


:lol: :lol: :lol: :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Черешов кекс
Сготвено на: 27 Юни, 2005 10:59 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:rthf: Ей,голяма си скица..как се сети пък за това.. :lol:
Плачеш за .. :to4: :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 57 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB