Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:51 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 09 Мар, 2005 4:10 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Шприцовани масленки
Рецептата е на моята свекърва.
Мисля, че това са масленките, които се топят в устата ;)

1 ч.ч. (200 мл) мас се размеква на стайна температура, но не се разтопява! И се разбърква с 1/2 ч.ч. пудра захар с 1 ванилия. Добавят се 2 жълтъка и 2 с.л. кисело мляко и отново се разбърква. Постепенно се добавя брашно (с щипка бакпулвер) и се бърка първо с лъжица, а после с ръка, докато се получи меко маслено тесто, отделящо се от съда (и от ръцете).
Масленките се шприцоват като розички в суха тава и се пекат в умерена фурна до зачервяване.
Накрая се овалват в пудра захар.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Мар, 2005 4:41 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
Бисквитка, аз ще ги направя като топчета, дали става? И ще им бодна по едно карамфилче...ох много му отива с вкуса на ония ми ти мечтани от мен масленки ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Мар, 2005 6:04 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
DolceVita написа:
Бисквитка, аз ще ги направя като топчета, дали става? И ще им бодна по едно карамфилче...ох много му отива с вкуса на ония ми ти мечтани от мен масленки ;)

Тестото е прекалено меко и няма да можеш да ги оформиш като топченца. А карамфила можеш да го добавиш смлян в тестото, иначе е трудно (и неприятно) за хапване :)
Абе я по-подробно опиши туй чудо, дето го търсиш, пък аз пак ще се поразровя в старите тефтери.


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Мар, 2005 5:08 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
biskvitka написа:
Абе я по-подробно опиши туй чудо, дето го търсиш, пък аз пак ще се поразровя в старите тефтери.


Ох ами как да ти ги опиша :oops: , едни такива бели-бели-побелели от пудрата захар бисквитки, чак като ги държиш и се топят сами между пръстите, а в устата- да не говорим :P Даже на времето ги продаваха готови, леличката от лавката ти я подаваше завита в парче амбалажна хартия :P


Ох стискай ми палци, ще правя сладките ;)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB