Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 12:18 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 02 Сеп, 2004 10:28 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Вчера правих най-лесните бисквити в живота си!! :) Просто като да си свариш яйце.., :wink: Рецептата я видях в един руски сайт (този на Ирина) много са вкусни и предполагам за Коледа и Нова година ще са много подходящи заради голямото съдържание на ядки и стафиди..Ето и рецептата:

Монолекулярни бисквити

Необходими продукти:
1,5-2 ч.ч. орехи
1 ч.ч. стафиди
3 яйца
1 ч.ч. захар(за сложих 2/3 и за мен е предостатъчно,зависи колко сладко обичате)
3с.л. брашно(без връх)

Начин приготвяне:
Измиваме стафидите.Нарязваме(начукваме) орехите горе-долу с големината на стафидите.Разбиваме яйцата със захарта и добавяме брашното, разбъркваме, изсипваме и орехите и стафидите,отново бъркаме докато се хомогенизира сместа.
Намасляваме хартия за печене,поръсваме леко с галета изсипваме сместа и я подравняваме.Трябва така да си изберем тавата ,в която ще ги печем ,че да се получи много тънък слой малко по-малък от височината на стафидите (по рецепта е 1/2 от височината ,но на мен ми се видя много малко).Пече се в предварително загрята фурна( 150-160 градуса) за 30-40 мин докато покафенеят.След като стане готово изваждаме и още докато е топло нарязваме на парчета по желание(после сместа много се стяга).След като поизстинат и се стегнат..хрупкаме наволя без да мислим за кантара! :wink:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB