Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 4:57 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 
Message
Сготвено на: 30 Ное, 2004 11:14 am Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Това са по-специални мъфини. Наистина са малко скъпички, затова досега съм ги правила само 3 пъти, но за мен са страхотни! Предполагам и за любителите на шоколада и бананите ще бъде пиршество ;).

Рецептата е от един руски сайт и в оригинал принципно е сладкиш, обаче някаква девойка беше експериментирала с мъфини съвсем успешно и за това и аз....

Шоколадово-бананови мъфини

Необходими продукти: (за 8-9 бройки)

1 1/4 ч.ч. брашно
1 с.л. бакпулвер
1/4 ч.ч. какао
1/2 ч.ч. меко масло
1 ч.ч. захар
2 големи яйца
3 добре узрели банана
1/2 ч.ч. заквасена сметана
170 гр. шоколад
ванилия

Начин на приготвяне:
Смесваме пресятото брашно с бакпулвера и какаото. Разбиваме маслото със захарта на пухкав крем. Прибавяме едно по едно яйцата, смачканите банани и сметаната и бъркваме до получаване на хомогенна смес. Прибавяме шоколада, предварително надробен на малки парченца, разбъркваме и добавяме сухата смес. Бъркаме за много кратко (на ръка), колкото да се размеси добре и изсипваме в предварително намаслени формички. Печем в предварително загрята фурна (180 гр.) около 40-50 мин. Тук е единствената разлика с другите мъфини, които съм правила - продължителността на печене. Иначе става малко сурово, недопечено.

Това е. Само за сведение - досега не съм успяла да сложа 170 гр. шоколад - а около 150 гр. Не възлагах работата по натрошаването му на подходящите хора и от 200 гр успявах да се договоря за 150 като краен продукт.. ;) :twisted: !
А, и за шоклолада аз позвам натурален, тъй като не обичам много сладки неща и поради това мъфините леко нагарчат ..ако обичате по сладичко сложете обикновен. И не го стържете, трябва да се усеща!

Приятен апетит! ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Дек, 2005 4:49 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Една подходяща рецепта на лудото Ленче от преди повече от година, но особено подходяща за сезона и наближаващите празници. И тъй като беше завряна в една друга рецепта ;), явно сме я пропуснали.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 2 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB