Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:37 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 
Message
Сготвено на: 04 Яну, 2006 5:08 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Шоколадови бисквити " Трюфел "

40 броя биквити

Източник :Ayn

200 г шоколад начупен
90 г масло
110 г захар
щипка сол
3 яйца
1 ч л ванилиева есенция
200 г брашно
25 г какао на прах (горчиво)
1/2 ч л бакпулвер
3/4 чаша пудра захар

. В неголям съд на водна баня се разтoпяват маслото и шоколада до еднородна маса...
. Маха се от огъня и се охлажда..добавя се захарта .. Омесва се всичко добре..докато не се разтвори захарта ...
. Добавят се едно по едно яйцата, като след всяко яйце се разбива сместа хубаво с миксер...
. Добавя се ванилията.. брашното се пресява с какаото, солта и бакпулвера в шоколадовата смес ...
. Отнова всичко добре се омесва и се оставя за 1 ч в хладилника ..Купата се покрива с фолио ...
. Фурната се загрява до 160 С
. Тавата се намазва с масло или се постила хартия за печене..
. Пудра захар се насипва в неголяма купа (чиния) ..
. С чаена лъжица се отчупват парченца тесто от които се правят топки ~ 2,5 см диаметър ...
. Всяка топка се овалва в пудра захар.. Всяка бисквита трябва да бъде покрита с ДЕБЕЛ слой пудра захар..
. Бисквитите се поставят върху хартия на разстояние 4 см ....

. Пекат се 10-15 мин (по време на печене се пукат леко - нормално е )
. Готовите бисквите се охлаждат в тавата още 2 мин, след което се изваждат до пълното им охлаждане ..
. Могат да бъдат съхранявани в затворени кутии ...

* Мога да добавя, че не се знае колко се съхраняват .. При нас не успяха :)
Брашно ползвах готово с бакпулвер.. Дълго време избягвах тези бисквити, мислех си че са супер сложни .. А се оказа толкова лесна рецепта, но пък затова ефекта от тях е :clap: .. А, да, написано е, че са за 40 бр; при мен излязоха към 60 .. може би топчета не бяха равномерни ... И последно, понеже не знам тава, която да побере 40 бр - побират се 20 бр само .. Та докато се пече тавата.. Сместа пак се оставя в хладилника ..
Може бисквитка да има някой друг съвет :)



Добър Апетит !!!


Attachments:
Picture 040.jpg [84.78 KiB]
Downloaded 419 times
Picture 038.jpg [36.75 KiB]
Downloaded 346 times
 Profile  
 
Сготвено на: 04 Яну, 2006 5:33 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
Мерси!!! :)
А по-хрупкави ли стават или "меки" и топящи ....като трюфели? :P


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Яну, 2006 8:14 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
marabu написа:
Може бисквитка да има някой друг съвет :)...

Направих ги за рождения ден на съпруга ми и ужасно се изложих с първата доза :oops:. Станаха твърди (сипах малко повече брашно, защото от форума, от който взех рецептата, всички се жалваха, че тестото им е рядко и сладките са разплуват).
Имах глупостта да пека две тави едновременно, с конвекция, и те изсъхнаха.

1/3 от останалото тесто изядох сурово (беше много вкусно), а останалото изпекох след 2 дена. Този път ги пекох на 180 мин за много кратко време и бисквитките станаха великолепни. Но не успях да ги снимам, много бързо ги изядохме :mrgreen:.

Бисквитите са много вкусни.
Благодаря ти, Марабу за това, че ме подсети за тях, както и за хубавите снимки!


 Profile  
 
Сготвено на: 04 Яну, 2006 8:38 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
DolceVita:)
Остават си мекички и след няколко дена .. Е имах само 3 броя май.. Леко напомнят за меденки :)
Бисквитке :) Благодаря ти :hug:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Апр, 2006 12:19 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Доживяях, доживях и аз да опитам тез сладки.. :mrgreen: Ако знаете от кога им се каня само... :roll: Принципно не ме привличат сладките неща, но има ли мноого шоколад, оплезвам език и почвам да кроя планове кога да ги почна. :) В случая има-няма година и половина, а откакто Пилето пусна тук рецептата, почнах и да ги сънувам. :oops: Благдарение на Бисквитка се сдобих с готварски шоколад, за да мога с чиста съвест да го прахосвам на воля. Мерси за което! ;)

И тъй..следвайки указаинията на 2-те професионалистки изказали се по-горе и сред кратка консултация с блога на Ayn и под предлог, че свекърва ми има рожден ден (да ми е чиста съвеста, в случай че опукам половин тава за дегустация- което и стана.. :oops: :mrgreen:, няма да се излагам я :mrgreen:), ги спретнах днес. Въпреки предварителната паника се оказа, че се правят много лесно и бързо. :) 8) А за вкусът да не говорим, пир за шокоманиаците! :) Пухкави, шоколадови, ароматни. :) 8) Снимки няма, фотото нямаше батерии. На външен вид изглеждаха страхотно. Не се разляха, останаха си дебелички. Добавих още 10-15 гр. брашно към сместа (в блога пише, че брашното е 210 гр. и реших, че е поправила рецептата си) и ги пекох на 3 на моята фурна, което не знам колко е .. :oops:, точно за 10 мин. Не станаха нито сухи, нито спечени - идеални! :) Умряла ми'й циганката, та сама си се хваля :twisted: :roll: :mrgreen:

Благодаря на Марабу и Бисквитка за за помоща и напътствията! :kiss: :flow:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Апр, 2006 2:43 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Искам и аз!..


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Апр, 2006 3:53 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
ludetina :clap: , че въпреки паниката ги направи :)

А при мен е 200 г понеже ползвам готово брашно с бакпулвер ФариАп( червената опаковка)


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Апр, 2006 4:37 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
По колко броя ви излизат от тази доза?
Имам смътен спомен за около 60 броя, при това хапнах и от суровото тесто :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Апр, 2006 5:55 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Не съм правила отдавна, но като гледам горе съм писала 60 броя :) Може би Аун прави по големи :?:


 Profile  
 
Сготвено на: 26 Апр, 2006 11:42 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мерси..мерси.. :)
За протокола излязоха ми даже повече от 60, но първата тава ми бяха по мънички, незнаех колко точно големи да ги правя и докато наглася големината отиде една тава. Тя остана за дегустация.. :mrgreen:
А Марабу, освен че е с набухвател..друга разлика има ли с нормалното брашно?


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Апр, 2006 8:07 am Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Ами не съм спец по брашната, но доколко знам няма друга разлика... Аз ползвам това, защото иначе усещам бакпулвера а и е по мързеливо :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Авг, 2007 9:07 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Авг, 2007 4:15 pm Сря
Мнения: 9
Location: гр.Славяново (Плевенско)
Тъмо направих бисквитките и бързам да ви напиша че са великолепни!!!!А за тестото облизвах купата и лъжицата до насита :P :bing: !!!Немога да ви кажа каква е броиката, защото моите братовчеди ги налапаха още от тавата врели толкова много им харесаха!!!!


Attachments:
File comment: Тъмо направих бисквитките и бързам да ви напиша че са великолепни!!!!А за тестото облизвах купата и лъжицата до насита :P :bing: !!!Немога да ви кажа каква е броиката, защото моите братовчеди ги налапаха още от тавата врели толкова много им харесаха!!!!
SP_A1269666.jpg [5.56 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 10 Сеп, 2007 8:54 pm Пон 



Хм, аз пробвах тези бисквити много отдавна за първи път. Но станаха доста твърди, защото май попрекалих с брашното. В началото тестото ми се видя доста рядко.
После ги пробвах отново. Станаха чудесни. Оттогава спазвам стриктно рецептите.


  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 13 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB