Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:08 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 09 Фев, 2006 11:30 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Рецептата е от опаковката на брашно (не помня марката, запазих си само изрезката :oops:).
На вид мъфините не са нещо кой знае какво, но са вкусни и ароматни ( :jump: мдааа :elef: )

  • 200 г брашно (в оригинала е тип 405, но аз го използвам само за баници, чудни кори стават, а за мъфините използвах тип 500)
  • 2 ч.л. бакпулвер
  • 50 г кокосови стърготини
  • 250 г отцедени плодове от компот от ананас, нарязват се на кубчета
  • 1 яйце
  • 150 г кафява захар
  • 100 мл олио
  • 250 г кисело мляко
  • 1 с.л. ром


Брашното се смесва с бакпулвера и се пресява в голяма купа. Добавят се кокосовите стърготини.

В друг съд се разбиват яйцето, захарта, олиото, киселото мляко, ромът.

Смесват се сухите и мокрите съставки с няколко бързи движения с лъжица (дървена) или шпатула. Добавя се ананасът, овалян в брашно (за да не изпопадат парченцата на дъното).

Тестото се разбърква още веднъж (може да има грозни буци, това не е страшно) и се разпределя във формички за мъфини.

Мъфините се пекат в предварително загрята до 170 С (аз ги пекох на 180, за да не изсъхнат).

Забележка: мъфините почти не се надигат, затова формите могат да се пълнят до около 1 см до ръба. За мое най-голямо учудване, те не бяха сухи и сбити :roll:

От това количество тесто при мен се получиха 15 средноголеми, но те едва запълниха формите. Предполагам, че дозата е за 12 бр (в рецептата не се споменава точния им брой).


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Фев, 2006 9:41 am Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Може ли такова нещо!? ВъзмУтен съм! Сутрин на гладен стомах! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Фев, 2006 11:31 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Апр, 2005 10:03 pm Съб
Мнения: 303
Location: Варна
Напълно съм съгласна с теб Алеко.До довечера има толкова много време... :ligi: Рецептата е чудесна и ще пробваме задължително.За съжаление до тогава ни остава само да пием кафе и премляскваме дъвка.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Фев, 2006 9:04 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тази сутрин, докато си подреждах раницата, открих последното мъфинче, което вчера забравих да хапна на обяд. Беше смачкано и натрошено, но излапах всичко, до последната трошица, дори хартийката облизах много старателно :oops:
Дори и на третия ден те са много, много вкусни. Жалко, че не са никак красиви :(


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB