Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 3:42 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 
Message
Сготвено на: 09 Окт, 2005 9:53 am Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Извинявам се, че се намесвам отново, без да са ме питали, но искам да споделя нещо, което научих, докато правих едни подобни сладки.

Те също бяха с много захар и тези, които извадих веднага от тавата, след като се опекоха, си бяха много красиви и излязоха без никакъв проблем. Обаче онези от втората тава, които си изстинаха в нея, трябваше да ги разбивам с чук, за да ги измъкна. Захарта така се беше карамелизирала, че сладките се споиха с тавата.

Това, че са сплескани питчици, не мисля, че е проблем. По принцип cookies са точно такива - сплескани бисквитки с не много правилна кръгла форма.
Много е вероятно да са били препечени (на тях им трябва малко, за да се препекат).

И още едно много важно правило за печене на бисквитки: те се изваждат от фурната малко преди да са готови, защото като изстинат, се стягат допълнително.

[hide=@Венци]Венци, има само един начин да се научиш да правиш сладки, десерти и т.н. - с повечко практика и инат. [/hide]
[hide=@Лудетина]Дали да не променим името на 'Капучино-какаови бисквитки'?[/hide]


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2005 12:23 am Пон 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:( Ох ,Венци ..монго съжалявам ,че не са се получили.. :cry: незнам какво да кажа.Ще ги направя утре ,специално и ще ги снимам ,моите наистина не стават съвсем като на снимката ,но чак сплескани.. :-? .

Бисквитке, постъпи както считаш за редно ,нямам възражения. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Окт, 2005 9:01 am Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Сеп, 2005 9:39 pm Сря
Мнения: 35
Ей, Лудетинке не се притеснявай за нищо...Аз както писах и преди каквото и да правя, сладкишите ми се получават 1 : 10..Виж с основните ястия проблем нямам.Но както писа Бисквитка - тъпо и упорито продължавам напред.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB