Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:58 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 05 Яну, 2005 7:21 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Този деликатес излиза малко скъпичък, но си заслужава.

Пай със сирене върху орехова подложка (италиански пясъчен деликатес)
-------------------------------------------------------------------------------------
1. Загрява се фурната до 180г С
2. Смилат се 3,5 ч.ч. орехи и се смесват с 1 ч.ч. захар + 100 г стопено масло. Разстила се с помощта на лъжица в намаслена тавичка или покрита с намаслена хартия (23-26 sm) и се притиска с опакото на лъжица.
3. Запича се за 8-10 минути, изважда се от фурната и се покрива с крем от 500г сирене (маскарпоне/рикота/извара/обезсолено прясно сирене) + 200г сметана + 2 яйца + 1.5 ч.ч. захар + 3с.л. нишесте + ванилия + бадемова есенция.
4. Пече се още 30 минути. Изстудява е.
Внимание: Подложката е ронлива.


Last edited by Raza on 05 Яну, 2005 10:58 pm Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
 Рецепта: Здравей Raza,
Сготвено на: 05 Яну, 2005 9:35 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Искам да попитам за размера на тавичката - като за стандартен пай - 25-26 см ли е?
:)


 Profile  
 
Сготвено на: 05 Яну, 2005 11:03 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Грешката е вече поправена.


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Яну, 2005 12:54 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
Raza написа:
Грешката е вече поправена.
А колко висок става горе долу, Raza? А лек ли е? Искам да го опитам за едно специално гости на шефа ми ...който напуска освен това :oops: и тъй като съм предвидила обилно ядене...те винаги на десерта падат...та исках нещо по-леко и ефирно, креместа торта. Най-напред си мислех за баварски крем, но с желатин и изсипан във форма -kurona- за кекс с дупка ;) , но не знам...
А този сладкиш (които да си призная вече си бях преписала от друг форум ;) ) мога ли да гарнирам с нещо отгоре за красота и ефир ??? :P


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Яну, 2005 12:56 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
ММММ, сега като се зачетох подробно...как се реже изобщо?...??? :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 06 Яну, 2005 3:37 pm Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 31 Май, 2004 3:09 am Пон
Мнения: 181
Location: Хайде! На масата!
Много съжалявам, но снимка не мога да ти предложа. Рецептата я преписах от една книга за сладкарство, която ми я даде една приятелка временно. Сладкишът е доста скъп и поради тази причина съм го правила един-единствен път за рожден ден. Ако си решила да го правиш, следвай точно по указанията в рецептата.
Височината му е колкото на Чийз кейк, а и вкусът също се доближава до неговия (колкото се отнася до крема), става пухкав и е невероятно вкусен. Продуктите за крема се разбиват много добре с миксер. А и печенето е също както при Чийз кейка. Пече се докато не се образува златиста коричка отгоре.
А украсата можеш да я направиш по твой вкус. Аз не съм го украсявала, той и без украса е много красив, ообено след като го разрежеш на парчета. Отдолу тъмнокафявата подложка, а отгоре бяло-жълтеникав крем.
Внимавай, да не е много силна долната част на фурната, за да не прегорят орехите. Пече се в средната част на фурната и върху решетката.
Сетих се още нещо. Правих още веднъж същия сладкиш, но подложката я направих от наполовина счукани бисквити, наполовина орехи Естествено, намалих съответно количествата на маслото и захарта. Има почти същия вкус.


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Яну, 2005 5:15 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 27 Окт, 2004 5:13 pm Сря
Мнения: 134
Кажете ми моля ви с какво да заместя нишестето??? :oops: Във Франция съм и нямам представа що е това...


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Яну, 2005 5:30 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Не знам френски, но у дома има доста речници. Та в един от тях прочетох, че нишесте е amidon. Не те съветвам да го заменяш с друго, освен с картофено брашно (fécule), което също си е нишесте, при това едно от най-добрите.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB