Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:21 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Окт, 2007 9:31 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Рецептата е от сп. Меню, бр. 6/2005 г.
Там е представена като Хрупкави сладки с FF вкус. И явно е опит да се рекламират съответните продукти. И друг път съм казвала, но пак да кажа, че за пореден път я направих без нито един такъв продукт и пак си станаха сладките.

1 ч.ч. корн-флейкс
1 ч.ч. кокосови стърготини (около 60 гр)
1 ч.ч. фини овесени ядки
1 ч.ч брашно (около 130 гр)
1 ч.ч захар (250 гр)
1 с.л. течен мед
1 ч.л. сода
2 с.л. гореща вода
150 гр. масло (маргарин).

Маслото се втечнява заедно с меда. Към него се прибавя разтворената във водата сода. Корн-флейксът, стърготините, ядките, брашното и захарта се разбъркват, сипва се и маслото, отново се разбърква. Със супена лъжица се гребе от сместа и се поставя върху хартия за печене.
Пекат се при 180 гр. 15 минути.

Това, което се получи при мен вчера.
Както винаги ми се стори, че е твърде малко течността за забъркване на всички сухи съставки, затова сложих още около 3 супени лъжици.
Този път (за разлика от предишния) реших да ги направя на сладки с ръчички, вместо с лъжица. Сложих ги в тавата, но ми бяха малко повече, отколкото е мястото и явно съм ги сгъстила, защото като се изпече се получи един огромен блат. Нарязах го докато не е изстинал съвсем. Сега си имам правоъгълни и квадратни бисквитки. :)
Наистина са хрупкави, но може би трябва да са по-плоски за да са още по-хрупкави.
Почти съм сигурна, че рецептата ще понесе и орехи, но нямах за да пробвам.
1-та лъжица мед, която слагам придава особен вкус на сладките, и хората се бъркат, че е сложена някаква есенция или канела.
Всеки път се заканвам, че ще намяла брашното за сметка на някоя от другите съставки и все не набирам смелост, но допускам, че ще се получи.


Last edited by Маца on 25 Окт, 2007 1:43 pm Чет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 9:56 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
Рецептата е от сп. Меню, бр. 6/2005 г.
Там е представена като Хрупкави сладки с FF вкус. И явно е опит да се рекламират съответните продукти.


Ми естествено, особено пък в началото, когато трябваше да стъпим на крака.


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Окт, 2007 10:21 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Маца написа:
Рецептата е от сп. Меню, бр. 6/2005 г.
Там е представена като Хрупкави сладки с FF вкус. И явно е опит да се рекламират съответните продукти.


Ми естествено, особено пък в началото, когато трябваше да стъпим на крака.


Не го приемай като критика или неодобрение, съвсем не съм искала да прозвучи така. Пределно ми е ясна системата на издаване на едно печатно (пък и не само) издание и знам, че рекламите са необходимото зло. Добрата новина е, че освен реклама тази рецепта става и за ядене. :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB