Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 9:40 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 09 Мар, 2008 8:39 pm Нед 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тази рецепта за zabaglione cream ме спечели с това, че яйцата се обработват термично.
4 жълтъка
100 г захар
120 вино Marsala (или някакво сладко вино, аз лично използвам шампанизирани вина)
450 г маскарпоне със стайна температура (или хубава извара)
230 мл течна сметана

Жълтъците се разбиват с тел в тенджерка. Към тях се добавят захарта, след малко разбиване и виното.

Тенджерката се слага в по-голям съд, пълен с гореща вода. Така сместа се бърка на водна баня, докато се сгъсти. Не трябва да завира!

Оставя се да се охлади.

С дървена лъжица (в оригинала е гумена шпатула, но аз имам само пластмасова) в пластмасов басан се намачква маскарпонето. Ако използвате извара, тя се претрива през сито, за да стане гладка. Към сиренето се добавя поизстиналия крем (трябва да е със същата температура). Сместа се разбива добре (на ръка). Към нея се добавя и сметаната, разбита на хубава пяна. Внимателно, с движения отгоре надолу се смесва сметаната със сместа, за да имаме пухкав крем.

40 бишкоти се потапят в 350 мл силно еспресо и се нареждат в тавичка с размери 30х20 см (има едни алуминиеви за еднократна употреба), по 20 на ред. Първият ред се намазва с половината крем, върху него се нарежда вторият ред и пак се намазва с крем.

Най-отгоре се наръсва с хубаво какао (през цедка).

Тирамисуто се слага в хладилника поне за 4 часа.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB