Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 10:33 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
 Рецепта: Торта "Вени"
Сготвено на: 21 Авг, 2008 10:23 pm Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 20 Авг, 2008 12:23 am Сря
Мнения: 2
Ето една рецепта на майка ми.
Това мога да кажа, че ми е и любимият сладкиш (clap)

Code:
За блата : 8 белтъка;
175 гр. пудра захар;
90 гр брашно


За крема: 8 жълтъка
90+50 гр пудра захар;
70 гр масло;
2 капс . ванилия

За глазурата: 100гр черен шоколад;
20 гр масло;
2-4 с. л. прясно мляко.

Около 200мл прясно мляко за сиропиране на блатовете.

Продуктите трябва да имат стайна температура.
# Белтъците и захарта се разбиват на гъст сняг. Брашното се прибавя  на няколко етапа с пресяване. Сместта се изсипва в тортена форма с откопчаващ се ринг. Пече се на предварително загрята до 170 градуса фурна, 17 мин. Проверяваме за готовност./фурните са различни /

# Жълтъците разбиваме с 90 гр пудра захар на водна баня  до сгъстяване и увеличаване на обема /водата не трябва да завира /.Разбиваме размекнатото масло с 50 гр пудра захар. Смесваме двата крема, добавяме ванилината есенция и леко разбъркваме с дървена лопатка.Оставяме да се охлади.

# Изстиналия блат изваждаме от формата за печене. Разполовяваме с помощта на конец. Поставяме едната половина и сиропираме с половината мляко. Изсипваме2/3 от крема и похлупваме с другата половина от блата. Сиропираме и него с останалото мляко. Оставяме в хладилника за 1-2 часа. Изваждаме , откопчаваме ринга и с останалия крем намазваме тортата отстрани.

# Глазурата правим по следния начин: Разчупваме на блокчета шоколада, добавяме маслото и млякото и разтапяме на водна баня. Ако е необходимо – добавяме още малко мляко.  Изсипваме топлата маса върху блата и с шпатула изравняваме повърхността.Отгоре аз украсих с топченца Нескуик.


mama-gotvi tochka org


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB