Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 8:19 am Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 25 Мар, 2009 12:29 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
миш маш написа:
1. Яйцата за блата се оставят на стайна температура, след което жълтъците и белтъците се разделят. Белтъците се разбиват в голяма купа със захарта. Жълтъците се прибавят един по един, след което постепенно се изсипват брашното и какаото.


Миш, не се притеснявай, че не ти е станал блата. Защото това не е правилната технология за пандишпаново тесто. Знаех си аз, че Звездев e аматьор
и това, което пише, напълно потвърди мнението ми. Аз от години правя пандишпаново тесто, по рецептурника за заведенията за обществено хранене и никога не съм го проваляла. Значи белтъците и жълтъците се разделят. После жълтъците се разбиват на водна баня с половината от захарта докато се затоплят и стане гъст крем. След това се свалят от огъня и се бъркат, докато изстинат. Белтъците се разбиват на твърд сняг с другата половина от захарта. Размесват се деликатно с жълтъците (без миксер) и също така деликатно се прибавя и размесва брашното.Ако се бърка много, белтъците ще паднат и тъй като те надуват тестото (в пандишпана няма набухвател) блата ще стане тънък и глетав. И се пече на затоплена фурна 200° 10 мин, без да се отваря фурната.


Last edited by kristi on 25 Мар, 2009 1:36 pm Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2009 12:38 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
Кристи, аз прегледах и други рецепти за пандишпаново тесто които бяха като твоята, ама не ми се занимаваше . Пък и видях нагледно ,че и по този начин става. И не го прави той, а самата собственичка на сладкарниците. Видя ми се много лесно. Както и да е скоро време няма да правя нищо подобно, най-много бисквитена торта. :lol: :oops: :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 25 Мар, 2009 12:48 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
миш маш написа:
... Пък и видях нагледно ,че и по този начин става....


"Нагледно?" - Миш, не ме разочаровай! Забрави ли за "магията на телевизията"? Те са го бъркали, ама какво са изпекли, и още повече - какво са показали е съвсем друга работа.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB