Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 1:42 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 
Message
Сготвено на: 23 Апр, 2010 5:01 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 05 Мар, 2010 3:27 am Пет
Мнения: 5
Това е една от любимите ми рецпти, създадох я на базата на "тортата на леля Светла" :), и на италианското Тирамису. ;)

Продукти
5 яйца
500гр Маскарпоне
пакетче кокосови стърготини
пакет бишкоти
2 с.л. натурално какао
200гр захар
100мл ром
1/2 ампула есенция ром
200мл мляко

наредете бишкотите на дъното на дълбока тава или Йенска стъклена купа, за предпочитане правоъгълна (поради формата на бишкотите). в една "касеролка" (така и вика баба ми :lol: ) разбъркайте хубво какаото, с млякото и 150гр захар и го сложете на кутлона да се нагрее до преди кипване. махнете от огъня, оставете да изстине малко, добавете есенцията ром и самият ром, и с една лъжица напоете бишкотите в тавата равномерно.

за крема, разбийте 155гр захар с едно цяло яйце и 4 жълтъка, на максимална скорост с миксера за 3 минути. Добавете маскарпонето и разбъркайте с миксера още 1 мин. Излейте крема върху бишкотите в тавата.

4-те белтъка с останалата захар разбийте на сняг и намажете върху жълтия крем, а отгоре обилно поръсете с кокосови стърготини. Оставете го в хладилника непокрито, поне за 5 часа, а най-добре за цяла нощ.

Дано да имате здрав характер да не го изядете наведнъж, щото аз не успявам да му устоя :cry: и го изяждам почти наведнъж :lol:

Приятен апетит!
:P

Снимки


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 1 мнение ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB