Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Апр, 2024 11:12 pm Вто

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 18 Окт, 2011 9:18 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Бързам да кажа, че рецептата не е моя, видях я от тук и се осмелявам да я пусна във форума само за да дам някои добавки.

Ето ги съставките:

125 грама масло
1 чаша захар
2 яйца
една непълна чаша брашно (в оригинала 3/4, но не успях да ги измеря точно :) )
4 супени лъжици какао

В разтопеното масло трябваше да разбъркам чашата захар докато се разтвори, но и след 10 минутно бъркане захарта не се разтваряше. Затова взех миксера и почнах да бъркам. Понеже не се разтопи напълно, разбих двете яйца, сложих ги в маслото и захарта и продължих да бъркам с миксера докато най-сетне захарта почти изчезна. Понеже и друг път ми се е случвало да не стигна до разтварянето на захарта много добре знам какъв е ефектът, а именно - хубав сладкиш, на който му скърца захарта :) . След това добавих брашното, вече разбъркано с какаото и внимателно, но и настоятелно разбърках всичко. Сместа изсипах в намазана с масло тавичка, която явно всички си имаме в кухнята - 20 на 26 см.
Печенето извърших на около 200 гр, като след първите 5 се наложи да сложа фолио отгоре за да не стане въгленочерен сладкишът :) .

Пекох около 20 минути, а успяхме да го изядем за около 10 :) .

В оригиналната рецепта десерът се поръсва с пудра захар и се сервира леко топъл. Аз пропуснах пудрата захар, някак не ми се искаше да цапам хубавия и плътен шоколадов десерт. Изядохме го направо от тавата, макар и да бе напълно възможно да го нарежем в разнообразни формички, посочени в рецептата.

Следващия път смятам да сложа ядки, или орехи или лешници. И да, смятам да има много следващи пъти, защото сладкишът стана невероятно вкусен и достатъчно бързо, че да удовлетвори спешната ни нужда от нещо сладко в неделя следобед. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Окт, 2011 2:59 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мацо, много апетитно звучи и мислех да го правя за женското парти утре, ама пуста склероза... забравих да купя масло :twisted:


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Окт, 2011 2:26 pm Съб 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 19 Юни, 2007 12:08 am Вто
Мнения: 1062
А пък някой и брашното забравил да запише в рецептата.... :) Аз сега започвам да правя, да видим какво ще докарам! Специално си купих подходяща тавичка за случая!


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Окт, 2011 11:13 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Абе не съм точно забравила:) просто съм се опитала да вкарам две чаши захар вместо една захар и една брашно:), ей сега ще коригирам грешката. Моля да ме извините:)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB