Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Апр, 2024 2:41 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 
Message
 Рецепта: Плодова торта
Сготвено на: 05 Фев, 2005 4:09 pm Съб 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Тази торта се прави много лесно и е много вкусна. В нея се слагат всякакви плодове. Правила съм я с череши, ябълки, праскови, сушени плодове, но най-добре става с кайсии и сливи (пресни или от компот). Ако тортата се украси с бита сметана или изцедено кисело мляко, като по-диетичен вариант, се получава много представителен десерт.
2 с.л. масло

1 ч.ч. захар
4 бр яйца (аз слагам 3 големи)
1 ч.л. бакпулвер
1 ч.ч. брашно
1 пак ванилия

плодове - колкото да се покрие дъното на форма или тава с диаметър 26-30 см

Маслото се разтопява във формата, в която ще се пече сладкишът. Намазват се страните на тавичката. На дъното се нареждат плътно един до друг плодовете (ако са от компот, се отцеждат добре от сиропа). Върху тях се изсипва тестото, направено от останалите продукти. Пече се 8-10 мин на 160 градуса, после се увеличава температурата на 180 градуса. Щом се зачерви отгоре, се покрива с фолио. Пече се, докато клечка, бодната в сладкиша излезе суха, без полепено по нея тесто.
Изпечената торта се изважда от фурната и след 5-10 мин с тънко и остро ножче се отделя от стените на тавата. След като изстине, се обръща в чинията за сервиране, така плодовете застават отгоре. Може да се сиропира със сок от компот, но трябва да са минали поне 2-3 часа от изпичането на тортата.
Украса: с шприц се прави решетка от разбита сметана или изцедено кисело мляко с малко пудра захар.


 Profile  
 
 Рецепта: Плодова торта
Сготвено на: 15 Фев, 2005 12:40 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ей,това е любимата торта от детсвото ми!Само че ,майка ми я мажеше цялата със цедено мляко + пудра захар и от горе се украсява по желание..най-често със шоколадови пръчици. :facelick:
За мен с компот от кайсии, е най- вкусна!
:kiss: Благодаря ти ,че ме подсети за нея..не съм яла от 2 години сигурно...(мъжът ми не обича сиропирани сладкиши ). Ще си я направя още утре! :knife:
Само да допълня ,че е хубаво след като е сиропирана да отлежи поне 5-6 часа..но предполагам това е по подразбиране за всички торти.. :oops:


 Profile  
 
 Рецепта: Плодова торта
Сготвено на: 15 Фев, 2005 1:40 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
:lol: Моите хора също не обичат сиропирани сладкиши, затова може и да не се сиропира, а за да не е съвсем суха, да се поднесе с топка ванилов или друг сладолед.
Това за решетката го измислих с цел да спестя някоя друга калория :oops: . А пък става и по-красиво, отколкото, ако изцяло се намаже.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 3 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB