Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Юни, 2024 1:39 am Пон

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 64 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next
Message
Сготвено на: 10 Апр, 2007 11:09 am Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Моите яйца станаха също доста добри, ама не съм ги снимал. Имаше 5-6 спукани от 30. Боядисах ги с най-проста българска боя, но сложих тройна доза боя в една доза вряла вода. Получиха се хубави наситени цветове.

Агнешко не правих.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2007 11:21 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Тая година чобаните направиха удар.
Очаквахме агънца, щото Великден се случи по-рано от миналата година, амен-амен сукалчета.
Миналата година бяха 5-6-7 килограма оправени и слааааадки, ммммммм :mrgreen:

Дойде доставката.
Главички - под килограм, комплекти - около кило, агнЯтата 12-13-14 кегета - живо шиле :cry:
Голям срам!

С'Я как да лъжем хората - голяма тръпка беше щото миналата година половин агне беше 3-4 кг, а тая година само плешката толкоз.
Събрахме консилиум все разбирачи - гледаме стомахчетата - бели-беленички - не са пасли, значи все пак агнета. Глави, комплекти като от малко агне.
Обаче консилиерите стигнаха до извода, че са гледани на ярма и затуй са толкоз едри, пък главите им малки.

Па накрая затворихме очите и ГАЗ!

Оказа се отлично агнешко!

Идва Гергьовден и не ми се мисли какво ягнило ще излезе на пазара... :mrgreen:

Все пак в КИЛЛА агнешките стомахчета бяха зеленикави и искаха две води докле стане 'убава чорба :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2007 11:37 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
IPA, браво!!! :clap: :mexwave:

Тази година не правих козунаци по нова рецепта, затова не ги снимах.
Яйцата също не бяха нещо кой знае какво, боядисах ги набързо с бг боя на капсули, като антибиотик ( :plz: благодаря на Йосиф за инфото, много хубава се оказа!)

За манджите се погрижи Шефът (фантастични пици и паламуд), мен ме изби да правя сладкиши :oops:

Добре си похапнахме :belly:


P.S. Джо, тези мутирали агнета да не са кръстоска със слон?


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2007 11:41 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Нееееееее, отнюд - нямаха хоботи :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2007 12:56 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Куцо пиле написа:
Ох, ИПА, недей така :ligi: :mop: Последната снимка доказва, че колкото и агнешко да погълна, няма наяждане!


И ние така, Пиле, но както писах по-нагоре това агнешко беше много добро месо.

Куцо пиле написа:
Много хубави са ти яйцата, гледам не са се кондензирали :mrgreen:


Защото снимката е веднага след боядисването на яйцата, т.е. още не видели хладилник.

to4ica написа:
Мммммм, браво бе, жена! Яйцата са чудни, особено ме впечатли онова тъмнозлатистото, което е до зеленото най-горе - как го докара тоя цвяг?.


Ми стана случайно. Боите на таблетки бяха много зле - даже не успяха да се разтворят както трябва, метнах им по едно яйце само, останалите ги плесках ръчно с ръкавици с желатинова боя с блясък - три цвята + един златен блясък, та се наложи да смесвам за да докарам повече цветове.

to4ica написа:
Аз се провалих с агнешкото :cry: Сложих кардамом и в пълнежа, и в маринатата, Антон явно не го обича, веднага заяви, че горчи и за мой ужас плю през цялото време :hair: Добре, че останалите не бяха толкова претенциозни.


Аз исках котлети, но продаваха само четвъртинки агнета. И задният бут с допълнението не ми влезе в гювеча та ми обърка всички планове. Правих го само със сол, пипер и червен пипер с масло. Зелените луци и джоджена отидоха при ориза.

П.П. Много сте написали, докато нямах нет.


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2007 2:45 pm Вто 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
IPA написа:
[
Аз исках котлети

И аз това искам, предстои ми повторение този уикенд. Някой да знае къде могат да се намерят?

yosif написа:
При смесени двойки... простете... компании е добре да се слагат само традиционните подправки, а останалите - на масата та всеки да си добави ако ще. :mrgreen:

Йошка, съвсем си прав, обаче второто важно нещо е древната сентенция, че "Мъжете не бива да се глезят", щото става страшно :mrgreen: Нищо де, тази неделя ще се поправя според вашите указания :oops:

р.р. Шефе, паламуд значи??? Блазе ти, Биски!


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2007 3:02 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
biskvitka написа:
Тази година не правих козунаци по нова рецепта, затова не ги снимах.

Биски, трябвало е да снимаш. При теб всичко се получава като произведение на искуството. :ven:

to4ica написа:
IPA написа:
Аз исках котлети

И аз това искам, предстои ми повторение този уикенд. Някой да знае къде могат да се намерят?


Там, където купих агнешкото имаше, но бяха наистина агнешки - височина 6 - 7 см - не ставаха за оформяне по френски, нищо нямаше да остане от тях. Не че в натуралния си вид не могат да се сготвят. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 10 Апр, 2007 5:00 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 20 Мар, 2007 9:27 pm Вто
Мнения: 8
Само за да се похваля-това е моят ръчноизработен козунак.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2007 4:42 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Там, където купих агнешкото имаше, но бяха наистина агнешки - височина 6 - 7 см - не ставаха за оформяне по френски, нищо нямаше да остане от тях. Не че в натуралния си вид не могат да се сготвят. :mrgreen:


IPA, а от къде точно купи агнешкото, защото аз се въртях като луда преди Великден в магазините и все попадах на цяло, половин агне или огромен бут.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2007 5:25 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Една съседка постоянно ми хвалеше месото в Т-маркет - имали договори с производители, които гледали животните екологично - без хормони, добавки и други. Друго месо не съм купувала, но агнешкото им си беше истинско.

Не можах да намеря сайт на тази верига магазини, но знам такива в Гео Милев и Дървеница.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2007 8:50 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
to4ica написа:
р.р. Шефе, паламуд значи??? Блазе ти, Биски!
Мдам, дори ядохме паламуд-нигири-зуши :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Апр, 2007 10:51 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Нигири, мммм. :ligi:

Image

Със суров паламуд :?:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2007 8:50 am Чет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Веян.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2007 9:27 am Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Разговор в бургаски ресторант (истински случай):

клиент: Кажете, прясната риба наистина ли е прясна?

сервитьор: Да, вчера я купихме.

Не съм толкова смела, че да правя суши със сурова риба, пък била тя и "прясна".
А с веян паламуд си става чудно сиши :P


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2007 9:33 am Чет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Също и с лапнишаран :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2007 9:57 am Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
Нигири, мммм. :ligi:

www.fotosearch.com/comp/FDC/FDC107/901348.jpg

Със суров паламуд :?:
Хехе. При нас количеството на рибата беше по-малко, за сметка на ориза. Но, ако беше повече, щеше да е много солено.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2007 3:53 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Една съседка постоянно ми хвалеше месото в Т-маркет - имали договори с производители, които гледали животните екологично - без хормони, добавки и други. Друго месо не съм купувала, но агнешкото им си беше истинско.

Не можах да намеря сайт на тази верига магазини, но знам такива в Гео Милев и Дървеница.


В Дървеница сега се опитват да отворят такъв на мястото на Рамстор, а аз се сещам за един в Младост. Благодаря ти.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Апр, 2007 5:20 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Моля, няма защо. :)

Точно на мястото на Рамстора в Дървеница видях табелата на Т-маркет и реших, че вече работи. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 17 Апр, 2011 7:10 pm Нед 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Тази година какво ще готвите?


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2011 9:12 am Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Същото като миналата година - пълнено агне на фурна. Само че тази година си купих истинско агънце, а не шилешко, което тук се продава за агнешко. (И сега отварям една скоба - точно както в България говеждото се продава за телешко. Ето че и ние си имаме нещо по-хубаво от французите - може веднъж в годината да ядем агнешко, но е от най-доброто. В интерес на истината, досега не се бях се сетила за тази месарска особеност във Франция.)
А снимката е от миналата година, но освен размерите на агнето, мисля че няма да се отличава много от тазгодишната.

Image


Attachments:
Velikdensko petsheno.jpg [92.97 KiB]
Not downloaded yet
 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2011 4:01 pm Чет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:facelick: Ох , супер изглежда! Аз незнам дали ще ям агнешко този Великден, отивам малко или много на гости в провинцията, така че каквото сабя покаже.
Иначе до тук : курабии, кифлички с локум, кифлички със сладко от горски ягоди, 2 козунака със стафиди и сушени кайсии и руло със стафиди и портокалови корички.
Довечера чакам да си дойдат мъжете за да боядисаме яйцата. Те много обичат да "рисуват" с желатиновите бои.Обикновено оставям творчеството на тях.Аз правя само червеното яйце. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2011 10:38 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Кристи, страхотна снимка:)
Лудетина, как намери сили да натвориш толкова много тестени произведения, да не говорим за козунаците:)
Аз този Великден някак го пропускам. Агнешко няма да си купя, бойкотирам безумните му цени. Козунак няма да меся, не че някога съм месила, само един, взет от тук, който обаче е като кекс, а такъв само аз го харесвам:)
Яйцата току що ги намацахме яко, пръстите и мебелите също:)


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Апр, 2011 11:10 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Маца написа:
Агнешко няма да си купя, бойкотирам безумните му цени.
Както вика Бискуитката, на тия цени по добре да си вземем риба :).


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2011 2:14 am Пет 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 31 Мар, 2008 4:16 pm Пон
Мнения: 605
Location: France
Лудетина, Мацо, надявам се и тази година да стане такова печеното.
Аз още нищо не съм направила.
Утре ще търся бели яйца, защото тук е изключително трудно да се намерят. Ако не - в събота ще боядисвам от червените, но ще търся по-светлички.
Козунак и аз правя като Маца, но за разлика от при нея, в къщи всички много го харесват.
Ще имам гости за вечеря на Великден и съм решила да им правя десерт с ягоди, тип тирамису. Те живеят в Италия и няма кой знае колко да са изненадани, но няма да имам време за по-завързан десерт.
Лудетина, и aз се чудя като Маца, как успя да приготвиш всичките тези лакомства?


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Апр, 2011 10:20 am Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
kristi написа:
Утре ще търся бели яйца, защото тук е изключително трудно да се намерят.
Защо, нямате кокошки албиноски ли? :P

kristi написа:
Те живеят в Италия и няма кой знае колко да са изненадани, но няма да имам време за по-завързан десерт.
Е, що ни ги изненадаш с една млечна баница. Супер лесна и ужасно вкусна.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 64 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3  Next

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB