Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Юни, 2024 1:27 pm Нед

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 
Message
Сготвено на: 13 Фев, 2007 12:25 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Здравейте:)
Специално се регистрирах тук, за да се докосна до ценните съвети, които често ползвам като прочитам тук там из вашия форум.:)
Тъй като сега не намерих тема, която да ми помогне реших да пиша:).
Наближават два празника и аз реших да направя празнична вечеря като миксирам двата празника и направя по едно-две ястие характерни и за тях.
Всичко си измилих, план си съставих, списък на покупки и т.н., само че имам един проблем. За Основно ястие реших в духа на Трифон Зарезан да направя Пълнена Кокошка. Обаче идея нямам как се прави. Имам тук няколко рецепти, но имам някои технически въпроси.
От скоро се занимавам с готвене и гледам да науча това онова и до сега се занимавах само с десерти и сега имам нужда от малко от помощ.
Принципно самата плънка на кокошката ще я докарам, но не знам как да я обезкостя...въобще нямам идея как бих могла да го направя...през живота и една риба не съм обезкостила. Не знам как.
Имам предивд при положение, че се предоплага че трябва да е пълнена кокошка, как за бога бих могла аз да обезкостя пиле без да го направя цялото на парчета...после как ще ги пълня тия парчета?!
Моля помогнете ми


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 10:26 am Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей, Hard_life! Йосиф е отговорил много подробно на въпроса ти тук

Пожелавам ти успех в приготвянето на вечерята и незабравимо изкарване с любимия човек!


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 2:03 pm Вто 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Здравей и от мен hard_life.

Пълнена кокошка или пиле можеш да направиш и без да обезкостяваш. Така плънката ще е по-малко като количество, но пак ще е вкусна.

Махат се върешностите / ако има / на пилето, измива се, първо се затваря отворът откъм шийката, пълни се с приготвената плънка, и този отвор се затваря. Това може да стане с клечки за зъби, шишчета, но ако в плънката има ориз бих препоръчала зашиване.

И продължаваш да си действаш. :)


 Profile  
 
Сготвено на: 13 Фев, 2007 3:32 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 30 Яну, 2007 3:07 am Вто
Мнения: 60
Много благодаря за съветите и на двете.
biskvitka вечерята ще е за родителите ми, не за любимият човек. Това с Любимият човек тази година няма да се осъществи :). Пък и аз не обичам много, много Св. Валентин. Бту много харесвам рецептите, които пускаш, много ми помагат. Доста от тях направих:)
Мерси :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 4 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB