Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Юни, 2024 12:58 pm Нед

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 
Message
Сготвено на: 24 Мар, 2007 12:36 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Не мога да разбера кога трябва да сложа пресния магданоз в манждата. Според свекърва ми трябва да поври малко за да не се развали бързо яденето, обаче от опит установявам че тогава се губи вкуса и аромата на магданоза и изглежда като поредното неопределено зеленило. От друга страна като го сложа накрая след ден-два изхвърлям храната, понеже ми се струва прокиснала. Има ли някой представа как точно трябва да се сложи и кога?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2007 2:31 pm Съб 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Ръсят се порциите при поднасяне на масата.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2007 3:46 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аз ръся след като съм изключила котлона/фурната и го оставям няколко минутки, не се спихва. Маца, за да не хвърляш след ден-два манджата просто я прави в по-малки количества :) Не бях чувала, че магданозът може да вкисне ядене, интересно...


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2007 4:51 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
Аз също го ръся след изключване на котлон/фурна. Понякога и при сервиране на ястието.

Магданоз не ми е вкисвал ядене. :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2007 5:05 pm Съб 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
IPA написа:
Аз също го ръся след изключване на котлон/фурна. Понякога и при сервиране на ястието.

Магданоз не ми е вкисвал ядене. :roll:


Благодаря ви. Явно грешна ми е информацията, но така твърдяха околните свекърви и други нейни дружки.
и аз слагам по принцип магданоза след като изключа котлона, но при някои супи и т.н. го слагам докато още ври.

Quote:
Маца, за да не хвърляш след ден-два манджата просто я прави в по-малки количества Усмивка Не бях чувала, че магданозът може да вкисне ядене, интересно...


Куцо пиле, проблемът е следният, аз по принцип готвя огромни количества, които обаче се изяждат на едно ядене, хич не са ми ящни мъжете :) Но понякога, свекърва ми, която живее отсреща, също носи някаква манджа и се получава застъпване, е точно тогава вкисват манджите :cry:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Мар, 2007 5:22 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Аа, ясна работа :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Мар, 2007 7:55 pm Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Маца написа:
.... свекърва ми, която живее отсреща...

Сменете квартала... :P ;)


 Profile  
 
Сготвено на: 27 Мар, 2007 8:46 pm Вто 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
дима Т написа:
Маца написа:
.... свекърва ми, която живее отсреща...

Сменете квартала... :P ;)


... и спри да слагаш магданоз. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2007 11:33 am Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
дима Т написа:
Маца написа:
.... свекърва ми, която живее отсреща...

Сменете квартала... :P ;)


... и спри да слагаш магданоз. :mrgreen:


За квартала ми се ще, но не става, а за магданоза - много го обичам, детето също го харесва все още, и отново за слагането му - като го сложа преди сервиране стои малко сух, затова го слагам преди изключване на котлона, но както казах се явяват някои проблеми.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2007 11:39 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Маца, ако слагаш току-що откъснат магданоз, няма да ти е сух, пък и ароматът му е много по-истински 8)

Отглеждането на магданоз в сандъче на балкона не е трудно, семена има в цветарските магазини и в супермаркетите, а ако искаш, ще ти дам от моите ;) .


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2007 12:21 pm Сря 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Маца, ако слагаш току-що откъснат магданоз, няма да ти е сух, пък и ароматът му е много по-истински 8)

Отглеждането на магданоз в сандъче на балкона не е трудно, семена има в цветарските магазини и в супермаркетите, а ако искаш, ще ти дам от моите ;) .


Мерси, Бисквитка, обаче нямам балкон, а прозорците съм затулила с неядивни бенджамини и други копривки. Мама има къща и освен да я накарам тя да засади, но пък не се виждаме всеки ден. Абе сложна работа. накрая вярно ще се откажа да слагам магданоз по предложението на Алеко, хем и мъжът ми ще е доволен.


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2007 1:28 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Маца, мъжът ти ще е истински доволен, когато ти си доволна :mrgreen:

На мен ми трябваха само две години, за да науча моя да яде босилек, но си го гледах в саксийка и любимият също се грижеше за него.
А бенджамините могат да се поразредят малко (например при мама, докато не се преместите в друг квартал :P)


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2007 1:47 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Маца, мъжът ти ще е истински доволен, когато ти си доволна :mrgreen:


Що за шаблон! :P Феминистки сексизъм! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 28 Мар, 2007 1:56 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Никакъв сексизъм не е - имаме склонността да се превъплъщаваме в мрачни демони като не сме доволни, ще спориш ли? :P Не знам да има мъж, който е доволен до недоловната си жена. Ма и обратното е вярно, тъй че :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Мар, 2007 1:32 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
biskvitka написа:
Маца, мъжът ти ще е истински доволен, когато ти си доволна :mrgreen:

На мен ми трябваха само две години, за да науча моя да яде босилек, но си го гледах в саксийка и любимият също се грижеше за него.
А бенджамините могат да се поразредят малко (например при мама, докато не се преместите в друг квартал :P)


И аз гледах по едно време босилек, но и той се спомина както и други видове подправки - розмарина, копъра и пр. У нас си е жега, западно изложение, пък и аз съм си топлолюбива. А за цветята, те полвината са на майка ми, че пък у тях в къщата мръзнели, абе страшна работа. Иначе за мъжете съм съгласна, моя ми купува шоколад само като ми види киселата физиономия :)


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Мар, 2007 1:52 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Маца написа:
... Иначе за мъжете съм съгласна, моя ми купува шоколад само като ми види киселата физиономия :)


Ми прави само сладки физиономии и ще предпазиш семейния бюджет от преразход. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 29 Мар, 2007 2:15 pm Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Алеко написа:
Маца написа:
... Иначе за мъжете съм съгласна, моя ми купува шоколад само като ми види киселата физиономия :)


Ми прави само сладки физиономии и ще предпазиш семейния бюджет от преразход. :mrgreen:


Любовта ми към шоколада е всеизвестна, и се използва масово за умилостивяване, извинение и други. А пък ако аз не приема извинението слагам магданоз дори в салатата и тя остава цялата за мен :)


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 17 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB