Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Юни, 2024 9:41 pm Пон

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 
Message
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 11:55 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Ето тук ,много добре щеше да дойде форум за консервиране ,макар да не си падам принципно по тази дейност.. :oops: .Щом става дума за пталаджани обаче ,картинката се променя значително.. :P
Та питането ми е - как се консервират печени патладжани ?
1.Обелвам, посолявам, бутам в буркан и после какво?Течност някъква долива ли се ,други подправки освен магданоз или без него?
2.Колко време се стерилизира?Чета тука рецепти за гювеч и кьопоолу -пише 90 мин. :roll: леле кой ще плаща сметките за тока.. :-?


Last edited by ludetina on 14 Сеп, 2005 2:31 pm Сря, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 12:00 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Май може да се затварят в кутии и да се съхраняват във фризера, ако имаш място :roll: . Това с бурканите е ужасно досадно и нерентабилно.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 12:11 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Мен във фризера ме е страх да ги слагам..пробвал съм с пържени и определено не съм доволна от резултата.. :x
А готовите консерви с печен патладжан не ме кефят много също.На вкус е като измит.. :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 12:32 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ludetina написа:
...леле кой ще плаща сметките за тока.. :-?


Те затова хората си палят огИн пред блока и варят буркани. :mrgreen: Абе, що ще си играете с консервиране? Ако не е замразено, хич и не се захващам. Не ща и да чуя за буркани, каци и пр. А освен това и през зимата има патладжани на пазара.


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 12:38 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
Алеко написа:
ludetina написа:
...леле кой ще плаща сметките за тока.. :-?


Те затова хората си палят огИн пред блока и варят буркани. :mrgreen: Абе, що ще си играете с консервиране? Ако не е замразено, хич и не се захващам. Не ща и да чуя за буркани, каци и пр. А освен това и през зимата има патладжани на пазара.

Страшно си прав, брат, рецептата е от майка ми и много ме е яд, че вече, уви, няма кой да ги направи... та се надявах на лудетинката :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 1:01 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Пресни през зимата.. :roll: 5-6 левчета килото..ти знаеш ли колко моого обичам патладжани..мъжът ми да не е милионер? За свдение сега купувам по 2-3 килограма седмично..и ми е мъка какво ще става като свършат.. :cry:
Купувала съм веднъж ,замаразени сурови..по гадни патладжани не съм яла..вервай ми. :puke2:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:22 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
А даваш ли си сметка колко време и пари за ток, буркани и други суровини ще ти идат за консерви?


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:34 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Младежо ,ако ме задоволяваше качеството на купешките консерви мислиш ли че ще си играя на първокласна домакиня.. :twisted: Всичките ти доводи ги приемам и принципно съм съгласна ,но аз съм глезла ,свикнала съм да ми е вкусно и да ям качествена храна..какво да се прави. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:40 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ох, кво да те правя! Блъскай тогаз буркани в мазата и се радвай на живота! ;) Да те пази обаче Господ от зли съседи!


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:44 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:lol: :lol: Каква мъза..за 10 буркана?Имам в новото жилище един килер..там ще си ги държа под ключ.. ;)
Абе ей , ти ме искара някъква соц домакиня ,че и леко вманиечена.. :roll: К'во е това блъскай,в мазата нямам нищо ,щото нямам ключ към нея.. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 2:52 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Като чета предишните ти изказвания по темата излиза, че 10 буркана ще ти стигнат за максимум две седмици. И после? :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 3:01 pm Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
:twisted: Не се отказваш и това си е.. :twisted: На жена ти определено не и е лесно! :P

По темата..10,10 ама патладжани..ще бъда пестелива и ще си ги хапвам при специани поводи.. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 14 Сеп, 2005 3:11 pm Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
ludetina написа:
:twisted: Не се отказваш и това си е.. :twisted:


Така е. Тъп но упорит! :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2006 9:20 am Вто 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 28 Юли, 2005 9:52 am Чет
Мнения: 98
Location: Варна
Да споделя и аз моя опит: вместо да пека патладжаните по класическия начин и най-вече да съкратя времето и димната миризма, аз постигам почти същия ефект в микровълновата. Измития и подсушен патладжан(и) го надупчвам на няколко места, намазвам го с олио и го слагам в плик за печене. Пека го в микровълновата фурна до пълно омекване-около 12-15мин на най-висока мощност и след като изстине го обелвам от ципата, която благодарение на олиото пада много лесно. В този вид го съхранявам във фризера.


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2006 10:33 am Вто 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Когато още не ни мързеше ги правехме така:
Прежалват се две тави. Редят се патладжаните и... фурна ви яка 8)
Докато едната тава стине, другата се мъчи. После белене и, без много да се оцеждат от чорбичката си, в пликове - заедно с малко печени чушки - за една доза кьопоолу - във фризера. ЕднАж като ги стегне може да се пренареждат и прехвърлят както ви е сгода. Размразяват се в чиния( ако се е прокъсал пакетът да не овапцате микровелето), оцеждат се съвсем и в блендера.
За гювеч си замразявахме небелен, накълцан на кубчета.

Когато ни домързя, почнахме да го слагаме само обелен и накълцан. От това загуби само скоростта на приготвяне на кьопоолуто - щото трябва да се свари с малко вода - хака се целият пакет както е от фризера, е, без полиетилена, де.
Като си смени цвета от бял с кафеникави пръски на зеленикавополупрозрачен се оцежда и нататък по плана. Печеният вкус ще дойде от пиперките.

Та така...


 Profile  
 
Сготвено на: 03 Яну, 2006 11:07 am Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
dipemi написа:
Да споделя и аз моя опит: вместо да пека патладжаните по класическия начин и най-вече да съкратя времето и димната миризма, аз постигам почти същия ефект в микровълновата. Измития и подсушен патладжан(и) го надупчвам на няколко места, намазвам го с олио и го слагам в плик за печене. Пека го в микровълновата фурна до пълно омекване-около 12-15мин на най-висока мощност и след като изстине го обелвам от ципата, която благодарение на олиото пада много лесно. В този вид го съхранявам във фризера.
"Бонке, о, йе!" беше казал поетът. Точно така ги тормозим патладжаните у нас като дори пропускаме олиото. Не замразяваме във фризер, защото нямаме :cry:.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB