Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Юни, 2024 12:01 am Пон

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 
Message
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 15 Фев, 2006 10:26 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Фев, 2006 12:39 am Пон
Мнения: 8
здравейте аз съм нов в Форума .Лятото работих в Калифорния като готвач и там имаше един много як сос Ранч.Търсих го в Метро Била и поголемитемагазини но го нямаше .Видях и в форума но има само за диетичен как се прави .Някой знае ли каде се продава или каква е оригиналната рецепта.


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Сос Ranch
Сготвено на: 15 Фев, 2006 10:37 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
trabant написа:
Видях и в форума но има само за диетичен как се прави .Някой знае ли каде се продава или каква е оригиналната рецепта.
Ами това е рецептата, а е наречен диетичен Ранч, защото е изпусната майонезата т.е. тя е заместена с кисело мляко. В оригиналната рецепта съотношението мляко:майонеза е 50:50.


 Profile  
 
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 15 Фев, 2006 10:45 pm Сря 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
Иначе и аз търся.. преди 2-3 години явно са я внасяли, защото се продаваше в кварталния магазин, но сега няма .. чак от Америка ми донесоха, а къде ли не съм търсила ..


 Profile  
 
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 15 Фев, 2006 10:56 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
marabu написа:
.. чак от Америка ми донесоха ..
Ял съм две американски разновидности (едната благодарение на теб ;)) и двете бяха доста химизирани на вкус. Гарантирам, че диетичният ранч е в пъти по-вкусен от това, което сте опитвали.


 Profile  
 
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 16 Фев, 2006 2:02 am Чет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Променено мнение заради нарушаване на правилата за писане


 Profile  
 
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 16 Фев, 2006 9:54 am Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
@yosif не смятам, че ще ти се карат. Но е хубаво да спазваш правилото на подфорума : " Не пускайте рецепти в този форум".. Да не споменавам, че рецептите са на английски, който все още не официален език в България. Супер, че намираш нещата в Google. но щеше да е по полезно да преведеш и да ги постнеш, къде им е мястото. Така примерно аз бих могла да направя соса или друго .


 Profile  
 
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 16 Фев, 2006 1:11 pm Чет 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Ще си кажа съображенията.
- снощи много бързах и нямах време да попреведа, но исках да отговоря все пак, а при събуден интерес и да действам по нататък по правилата;
- освен туй питащия явно владее езика и би могъл да се ориентира точно това ли го интересува или просто иска да си намери готов;
- мислех, че ще представлява интерес само за него, доколкото другите участници в моабета декларираха, че знаят за какво иде реч;
- не исках да се ангажирам и да ангажирам някого с Лично Съобщение;
- рецeптата не е изпробвана, което е май едно от условията да се помести където й е мястото;
- конкретната рецeпта беше завряна в Скрито съдържание.
Извинете.

Таман влязох да премета :mrgreen:


 Profile  
 
 Рецепта: Re: Сос Ranch
Сготвено на: 16 Фев, 2006 4:16 pm Чет 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:09 pm Нед
Мнения: 1613
Location: София
MR.LAZY написа:
trabant написа:
Видях и в форума но има само за диетичен как се прави .Някой знае ли каде се продава или каква е оригиналната рецепта.
Ами това е рецептата, а е наречен диетичен Ранч, защото е изпусната майонезата т.е. тя е заместена с кисело мляко. В оригиналната рецепта съотношението мляко:майонеза е 50:50.


trabant, благодаря, че повдигна тази тема! Бях пропуснала рецептата за диетичен Ранч :woodp: , а определено си струва да се опита.


 Profile  
 
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 20 Фев, 2006 12:10 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 13 Фев, 2006 12:39 am Пон
Мнения: 8
е аз този дето го ядох в Калифорния си беше супер все пак там е измислен .А този диетичния го направих но с маионеза и мляко 50/50 но далече е от оригиналнияи вкус.повярвайте и оригиналния е направо вкус убиес сигурно съм не случайно дневно в ресторанта отиваха окооло 5 галона сос че и повече. Искам да добавя само че е добре да се сложи малко и китайска сол или натриев глутамат то е едно и сащо


 Profile  
 
 Рецепта: Сос Ranch
Сготвено на: 20 Фев, 2006 2:52 pm Пон 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
trabant написа:
е...повярвайте и оригиналния е направо вкус убиес
Вероятно си прав, ако е приготвен от пресни съставки. Това, което аз съм опитвал е от пакетчета, които се разтварят в мляко и майонеза.
trabant написа:
сигурно съм не случайно дневно в ресторанта отиваха окооло 5 галона сос че и повече.
Тайната е, че американците са най-големите консуматори на майонеза в света ;). Е, не подценявам и соса като такъв.
trabant написа:
Искам да добавя само че е добре да се сложи малко и китайска сол или натриев глутамат то е едно и сащо
Личното ми мнение е, че е излишно, а според някои другари си е направо вредно.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 10 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB