Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 16 Юни, 2024 10:33 pm Нед

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 
Message
Сготвено на: 11 Мар, 2005 2:02 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Здравейте,

нов съм във вашия форум, та може би въпросът ми ще ви се стори неуместен.

Въпреки това да ви питам:

Често ми се налага да превеждам разни рецепти от чужди езици (немски, английски, френски) на български, както и обратно. На подправките обаче най-много запецвам. Затова ще ви помоля, който знае каквато и да е подправка на български и на някакъв чужд език, да я напише, моля!

Благодаря ви предварително и поздравления за страхотния форум!


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2005 2:20 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей, Алеко!
Добре дошъл. Отдавна си мисля да се направи такъв речник, но някак не мога да се организирам и да свърша работата.
В интернет попаднах на многоезичен речник на зеленчуците, ако си спомня къде беше, ще дам линк към него. Засега това е, което мога да направя.

Ура! Намерих го! Това е.


Last edited by biskvitka on 11 Мар, 2005 2:33 pm Пет, edited 1 time in total.

 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2005 2:33 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Тук една от участничките даде идея за речник, но не знам как са се развили нещата при нея. Иначе мога да ти дам линк към сайта на един немец (или швейцарец), който си е направил труда да преведе доста подправки на 30-тина езика. В момента този линк е неактивен. Но все още в Гугъл има кеш на страниците, така че пишеш името на подправката на български и даваш да търси в страници на аглийски и почти винаги този сайт е между първите десет резултата. След което избираш кеширана страница и готово. Дано съм ти бил поне малко от полза. Имай предвид, че ако сайтът е неактивен дълго време, кешът (архивът в Гъгъла) се губи.

Бонус: Градинска мащерка на японски и китайски (два диалекта) :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2005 2:41 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Мисля че днес е щастливият ти ден - сайтът се е преместил на нов адрес. Давам ти линка към английската версия, но има и немска версия. Сега чакаме да споделиш някое ястие с повечко подправки :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2005 2:56 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Благодаря ви, другарки и другари! :)

Когато имам време, ще разгледам сайтовете, които сте ми изпратили. А за рецепта с много подправки в момента не се сещам, защото по принцип не обичам ястия с много подправки, предпочитам да са малко, но добре подбрани и най-вече добре дозирани.


 Profile  
 
Сготвено на: 11 Мар, 2005 7:06 pm Пет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:58 am Сря
Мнения: 87
Е как бе Алеко! Pfeffer Steak не ядеш ли? Тук съм се лъгал да го поръчвам два-три пъти по заведения... Пълна скръб. Две три пиперени зърна се гонят, на всичкото отгоре черен. И като питаш какво си мисли главния готвач, те гледат като изкопаемо.


 Profile  
 
Сготвено на: 12 Мар, 2005 10:40 pm Съб 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Ям, разбира се, ама както казваш, тук не го правят много добре. Може и да има места тук-там в страната, ама на мен не са ми известни.

Но Pfeffer Steak е нещо специално - в него има една подправка, ама много от нея. Имах предвид друго: В едно ястие наблъскани много различни подправки, от които накрая не усещаш нищо.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 7 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB