Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 08 Май, 2024 2:35 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 88 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4  Next
Message
Сготвено на: 16 Ное, 2006 11:41 am Чет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
biskvitka написа:
Утре от 10.30 (сутринта) по BBC Prime ще излъчат The naked chef Джейми Оливър.


Джейми често има добри попадения и е забавен. Предполагам, че знаете сайта му http://www.jamieoliver.com/

Алеко написа:
Ние не само се желираме, но и се циментираме по г-жа Смит. :mrgreen: А критериите са повече от очебийни. :P


Да, за мъжкото око. :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Ное, 2006 1:22 pm Чет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Признавам си, имам и една негова книга (но само я попрелистих, доколкото може да се прелиства е-издание :twisted:), сайтът му е интересен, но днес за пръв път го видях да готви на живо. Определено ми допадна (както и магазините, от които се снабдява с продукти)))

Завиждам му за техниката и силата - той изтъни пържоли с длан, а аз дори една скилидка чесън едва смачквам :oops:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Ное, 2006 2:07 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
biskvitka написа:
Завиждам му за техниката и силата - той изтъни пържоли с длан, а аз дори една скилидка чесън едва смачквам :oops:


Това е, щот много малко пържоли ядеш. :P


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2006 2:18 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
IPA написа:
Джейми често има добри попадения и е забавен. Предполагам, че знаете сайта му http://www.jamieoliver.com/
А защо му викат naked chef? Досега каквото съм гледал все е бил облечен, да не би да води и нощно предаване :mrgreen:?


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2006 2:49 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
А някой гледал ли е "Време за готвене" по "Диема2"? Вчера за пръв път го гледах - сутрин върви повторение на предаването от предната вечер, а вечерното е от 18:00 ч. или там някъде. Гледал съм само едно, та затова още не мога да си съставя конкретно мнение. Но мисля, че има много потенциал, както в момчето, което готви (казва се Влади), така и в самото предаване.

Доколкото разбрах върви от лятото.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2006 5:10 pm Пет 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 04 Яну, 2005 9:41 pm Вто
Мнения: 2213
MR.LAZY написа:
А защо му викат naked chef? Досега каквото съм гледал все е бил облечен, да не би да води и нощно предаване :mrgreen:?


Ми и аз само облечен съм го гледала. Това може би идва от заглавието на първата му книга.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2006 5:23 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
Гледал съм само едно, та затова още не мога да си съставя конкретно мнение. Но мисля, че има много потенциал, както в момчето, което готви (казва се Влади), така и в самото предаване.
И КП е гледала вчера как върти някаква каварма.


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Ное, 2006 7:18 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Ахъ, гледах го момъка и ми хареса. (Още повече, че предната вечер мадам Бисквит ми сигнализира за Дж. Оливър, та имах прясна прясна основа за сравнение 8) )
Тъй като ингилизчето леееекинко ми завъртя главата със скоростта си на готвене и непрекъснато ме преследваше мисълта "Вах, ми кой ша чисти след него?!", Влади ми подейства успокояващо. Личи си, че още се стеснява, не кат' Бута Ути, но ми изглежда предаването и на мен обещаващо - забърка някаква особено добре изглеждаща супа, както и кавърма по Радомирски, която също хич не изглеждаше зле, особено предвид количеството бутесто месце, което употреби - няма тинтири-минтири 200 гр. за 15 порции, като е мЕсо, ша е мЕсо :mrgreen:
Та такива. Между другото, капка мазност не забелязах в момъка :P ( за всички, които трият гел по главицата на Звездев - кво да прави човека, не е актьор кат Бута, готви си...)


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Ное, 2006 2:56 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
И Бискито каза, че бива момъка.

Междудругото, разбрах, че се подготвя ново кулинарно шоу "Перфектната вечеря", което щяло да бъде съчетание между кулинарно предаване и риалити шоу.

Стартът е по GTV на 11 декември от 18.15 часа и ще се излъчва всеки делник.

Форматът е 4-има участници, които ще разполагат с по 150 лева, за да приготвят вечеря на своите опоненти.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Дек, 2006 8:46 am Чет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Алеко написа:
А някой гледал ли е "Време за готвене" по "Диема2"?

Аз го гледам,откакто съм дома в болнични.Влади Илиев ми е вече фаворит,но не мога да се лиша от Ути!Виж,Звезди ми е противен даже,защото е голяма надувка и превземка.Прави се на голямата работа и малко сноб го раздава.Вместо да предразполага хората,които са му гости,той пренапряга обстановката и ...преиграва постоянно.Головодник,ама нали готви за хай лайфа....А иначе гледам "Прова ди куоко" на Антонела по Рай Уно и всичко друго,до което се докопам,когато ми остане време да поседя пред тв-то.


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Дек, 2006 9:38 am Чет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Да си призная Влади лекичко започва да ме подразва от време на време... Онзи ден около 10 пъти окачестви свинското със зеле, което готвеше като "по-европейско" :x Ама еди-как си го слага, да е по по-европейски, ей тъй го сервира, да е по-европейско, не ми погали ухото. И фрасна в една порция 5 дебели парчета свинско и четвърт зелка аранжирани а ла nouvelle cuisine :lol:
Изобщо твърде честичко подрежда яденето по един и същи начин, независимо какво е...
Бива го, още малко и ще спре да потреперва пред камерата, но ако може да престане с 'европейските' тенденции. А, да и това "ще си сложа", "ще си сипя", и то не ми харесва. При Джейми върви, щото на родния му език звучи нормално, ама на български не звучи :-?


 Profile  
 
Сготвено на: 21 Дек, 2006 12:26 pm Чет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
А, да и това "ще си сложа", "ще си сипя", и то не ми харесва. При Джейми върви, щото на родния му език звучи нормално, ама на български не звучи :-?
Леееекичко отклонение на темата :oops:. Не съм забелязал, ама как е при Джейми?


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Дек, 2006 2:01 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Не мисля,че е толкова важно дали "си нарязва" или "нарязваме".Мисля,че много добре се справя!Докато гледам предаването,ме завладява спокойствие и само положителни чувства и мисли.Не така се случва,когато гледам Ути и Звезди.При първия много често избухвам в смях заради щурите му изпълнения,а втория много често ме вбесява с изгъзиците и изцепките си.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Дек, 2006 2:34 pm Пет 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Шефе, при Джейми се чуват I'll just get meself some lamb' или квото там, което на езика си е наред. На български ми звучи недобре. Какво лошо има да говори без "си"?

Дима Т, да, мил е, но не забеляза ли натрапчивите "европейски" повторения. И аз го предпочитам пред наличните, предполагам, че с времето ще ошлайфа подобни нещица, надявам се поне.
:)


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Дек, 2006 10:04 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Куцо пиле,мисля,че издребняваш.Това с "европейския" вид може да е наложено от някой,който дава парите и определя правилата да участваш в такова предаване.Нека не злобарим типично по български и да се мъчим да оплюем хубавите неща,постигнати не от нас,а от някой друг.Когато нещо е хубаво-то просто е хубаво.Аз,лично,уважавам хората,постигнали нещо сами и от душа.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Дек, 2006 10:23 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Доколкото познавам Пилето, тя не злобари или издребнява, а изказва лично мнение, което явно не съвпада с твоето. Те форумите са за това - всеки да си изкаже мнението публично.

А Влади има доста да поготви преди да се докаже. Засега мисля, че всички сме му дали неговите "100 дни" и е нормално да изказваме това, което считаме за негови грешки.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Дек, 2006 3:20 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Не съм диктатор,но някои неща никога няма да ни станат ясни защо са така или иначе.Момчето сега започва,ше се ошлайфа.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Дек, 2006 4:00 pm Съб 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Нали това казах, че ще се ошлайфа с времето. Не, не издребнявам и съм един от последните хора, които биха злобарили, за каквото и да е. Харесва ми предаването, но критикувам, мисля, конструктивно. Не им знам мейла, за да го кажа и на тях. Не мисля, че в подобна критика има нещо лошо :P


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Дек, 2006 5:14 pm Съб 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Не им знам мейла, за да го кажа и на тях.
Айде пиши :P. Междудругото продуцентът е същият, който е и на Звездича.


 Profile  
 
Сготвено на: 23 Дек, 2006 5:38 pm Съб 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 22 Окт, 2006 3:18 pm Нед
Мнения: 303
Location: Кофтинброд
Мир! :kap:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2007 1:36 pm Сря 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Бре, чак сега видях развитието на темата :oops: . Ама Шефе, това е линк към Перфектната вечеря, аз имах некои съображения към Време за готвене :P ...което напоследък не гледам, щото се цъкля във Вечерята :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 24 Яну, 2007 1:48 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Куцо пиле написа:
Ама Шефе, това е линк към Перфектната вечеря, аз имах некои съображения към Време за готвене :P ...
Хм, вярно. Еми, ето, има и талафон, в случай, че предпочиташ прекия контакт. А, иначе някой от предаването се подвизава във форума под псевдонима cooktime, макар и никога да не се е логвал.


 Profile  
 
Сготвено на: 22 Юни, 2007 6:22 pm Пет 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Алеко написа:
А някой гледал ли е "Време за готвене" по "Диема2"?
За феновете на Влади, видях, че е издал и книжка, която съм ви я намерил с отстъпка. Поръчвайте.


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юли, 2007 9:05 am Пон 
User avatar
Шеф (Chef)

Offline
Готви от: 21 Фев, 2007 1:12 pm Сря
Мнения: 1760
Location: София
Днес сутринта (направо призори) хванах повторение някакво на "Гурме с Андре". Преди, когато се показваше с готовата продукция в ТВ 7, сутрешния блок, много харесвах манджите му - оригинални, префърцунени, изобщо кеф да ти стане, че ги гледаш само. Обаче днес...
Липсата на професионализъм направо ме уби. Аз не съм професионалист готвач, нито имам и бегла представа какви са изискванията за хигиената на готвенето в ресторантите и други такива места, но Андре надмина всякакви граници.
Първо бъркаше някакво сосче, гребна си с лъжичката човекът да го опита. Хареса му. След това със същата лъжичка продължи да го разбърква.
После пробва целината с пръсти. И тя му хареса, облиза си пръстите даже. Но не си ги изми. После продължи със същите тези пръстчета да обръща шницелите от сьомга, да подрежда чинийките, да сервира. Изобщо трагична работа.
Както казах, харесвах произведенията му, но вече съм отвратена.
Не че аз в къщи като готва не пробвам с лъжица яденето, дали изобщо става, но съм се сдобила с лошия навик да изхвърлям всеки път прибора в мивката.
И за да не каже някой, че съм твърде префърцунена и аз, ще кажа, че нямам миална машина, всичко си мия на ръка. И понякога ми се случва да съм изхабила повечето вилици и лъжици докато готвя.
Малко се запалих, извинете ме. :(


 Profile  
 
Сготвено на: 30 Юли, 2007 9:32 am Пон 
User avatar
vertically challenged

Offline
Готви от: 27 Мар, 2006 2:02 pm Пон
Мнения: 1645
Location: София
Правилно си се запалила :shock: :puke2:
Не е за вярване, великия професионален готвач...


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 88 мнения ]  Към страница Предишна  1, 2, 3, 4  Next

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB