Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 18 Май, 2024 6:22 am Съб

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 
Message
Сготвено на: 07 Фев, 2007 8:16 pm Сря 

Готвач

Offline
Готви от: 06 Дек, 2005 7:08 am Вто
Мнения: 738
Често продават бракувани носачки - мязат на бройлери, щото са оскубани и изтърбушени, но се познават по теглото - над 2.200 до 3 кг. Понякога има и живи, но тогава не трябва да е над 3.500 кг.
Иначе жива кокошка... може да е баба й - трябва да се купи от верен ятак, щото ако е над година няма увиране :mrgreen:

Скубането е лесно, но иска голямо количество вряла вода - кокошката( вече усмъртена) се дави в казана и после перушината и слиза за миг.
Пърленето се прави за да изгорят най-фините перца и пухчета - най-добре на спиртник или газов котлон, но си е предизвикателство.

Мойта госпоДжа умело ги пърли с горяща хартия от лъскаво списание :mrgreen:


 Profile  
 
Сготвено на: 07 Фев, 2007 11:01 pm Сря 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 07 Фев, 2007 6:26 pm Сря
Мнения: 3
Алеко написа:
Дояла ми се е истинска кокошка, писна ми от бройлери и само филета. Искам да си я сваря, да си направя пилешка супа за душата, а самата кокошка после да изпека във фурната с картофки.


:lol: ооо мен още ме бъзикат в къщи с мойте манджи от живи кокошки! обаче не пипвам долато не я подготвят за готвене.....само гледам! най-страшно е да я заколиш от там нататък....вряла вода и здраво скубане!


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2007 9:33 am Чет 

Дегустатор

Offline
Готви от: 06 Май, 2006 9:26 am Съб
Мнения: 329
Според мен правилната тактика е тръгваш по селото и питаш бабите имат ли кокошка за продан. Като някоя ти каже да се разбирате и да ти я заколи и приготви даваш и там някой лев и тя ще свърши всико. Иначе ти да скубеш, пърлиш и кормиш не ми се връзва нещо, но ако решиш да го правиш свиркай да документираме :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 08 Фев, 2007 11:51 am Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Май Кабалчо даде най-правилния съвет. Знам едно село на 40 км от София, има си и язовирче, така че ще свържа приятното с полезното - риболов и кокошолов. :mrgreen:


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 5 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Google [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB