Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 17 Юни, 2024 12:32 am Пон

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 
Message
Сготвено на: 15 Фев, 2005 12:31 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Аз ги правя палачинките само със прясно мляко,а свекървами приготвя много хубави само че с кисело..3 пъти и исках рецептата..тя понеже готви на око ми казва някъкви ориетировъчни мерки,но на мен все не ми се получават.. :cry: .Разбирате ,че вече ме е срам да и искам за 4-ти път рецепта за нещо толкова елементарно.. :oops: .
Ако някой знае как се приготвят такива палачинки,нека да сподели!Моля! :roll:


 Profile  
 
Сготвено на: 15 Фев, 2005 1:59 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Правих два пъти такива палачинки, но много ми се късаха, затова не запазих рецептата (беше на хвърчащ лист). Сега минахме на оладушки, което е почти същото, разликата е във формата и размера. В тази рецепта няма яйца, но стават по-стегнати от палачинките.
Имам и снимка, но не е много сполучлива, май ще трябва пак да ги направя, за да ги онагледя :lol:


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2005 12:34 am Сря 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 03 Юни, 2004 4:24 pm Чет
Мнения: 1472
Location: София
Благодаря ти, бисквитке,ще опитам и рецептите на маминките и ще докладвам коя ми е харесала най-много! :)


 Profile  
 
Сготвено на: 16 Фев, 2005 8:31 am Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Май ще взема и аз да опитам да направя от тия палачики...


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Фев, 2005 2:44 am Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
Тук за пръв път чух за палачинки с кисело мляко...реших да пробвам.
Харесах си една от рецептите от форума на мама... Станаха стахотни! Доста са крехки, и ако не се внимава се късат... С тях направих палачинкова торта с популярната тук риба тон салата. :facelick: ммм!


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Фев, 2005 10:24 am Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Veshtica, с кисело мляко ли ги направи или с кефир? (Казват, че с кефир стават по-вкусни, ама тук вече не продават :cry: )
А салатата, която спомена, купена ли е, или може да се направи и в домашни условия? (С други думи, давай рецептата :lol: )


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Фев, 2005 12:33 pm Пет 
User avatar
Дегустатор

Offline
Готви от: 12 Окт, 2004 11:22 pm Вто
Мнения: 88
Location: USA
Направих ги с кисело мляко, кефира не е много разпространен тук, вероятно може да се намери в руските магазини, но не ми е попадал пред очите...
Салатата от риба тон тук е класическа, аз я правя домашна, с риба от консерва (2-3), една малка глава лук ситно нарязана, 3-4 от сочните плътни събла целина(не знам дали има такава в БГ, по размер са като тънък праз)ситно нарязани, половин буркан мариновани краставички (подозирам, че и кисели (осолени) ще свършат работа), добавям естественно много от любимите ми копър и лимонов черен пипер и 5-6 големи лъжици майонеза. Става страхотно за сандвичи или като плънка за палачинкова торта.
Това е класическия вариант, но съм рещала разновидности на салатата където са добавени маслини, печена чушка или горчица. Веднъж я бяха пикрили с чипс...
Също може да се направи със прясна задушена за 3-4 мин в малко подсолена вода риба.


 Profile  
 
Сготвено на: 18 Фев, 2005 1:58 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Veshtica, благодаря!
(В руските магазини може да има и кефирна закваска на прах 8) )


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB