Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 25 Май, 2024 7:49 pm Съб

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 
Message
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 06 Сеп, 2005 5:56 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Сеп, 2005 10:18 pm Нед
Мнения: 13
Location: WA, USA
Привет от Америка.
Не съм сигурна дали това е сайта, който трябва да използвам, но го видях преди няколко дни докато правех опити да открия рецепти за хляб. От около 3 месеца съм в САЩ и все още не мога да намеря хляб дори леко напомнящ на Българския.
Та... молбата ми е - ако някой знае, моля ви! Трябва ми рецепта за хляб за машина. Намерих някои рецепти за български хляб за машина, но всички те са приготвени с някакви странни "специални" миксове брашна, които аз не мога да намеря тук. Дори и състава им не знам.
Дори и да не е за машина - каквато и да е рецепта ще свърши работа. Аз ще я нагодя за машина.
Та... РЕЦЕПТИ ЗА БЪЛГАРСКИ ХЛЯБ!!!
Уфффффф, храната им е толкова различна...
Май много неща ми липсват... :roll:
Благодаря ви предварително


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 06 Сеп, 2005 7:44 pm Вто 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Здравей Мери! Бисквитка е експертът на тази тема - питай нея. Как е храната в Америка? Чужденците, които идват в България казват: Вие българите не занете каква вкусна храна ядете! Истина ли е?


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 06 Сеп, 2005 8:02 pm Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Сеп, 2005 10:18 pm Нед
Мнения: 13
Location: WA, USA
Определено е вярно. Може би защото аз съм свикнала с Българска храна, или... и аз не знам, но наистина е много различна. Тези хора не знаят как да готвят и какво да ядат. Една салата като хората не могат да направят. Дори и не могат да допуснат, че ще нарежеш домати, краставици, пипер и лук и ще бъде салата. За тях салата е нещо зелено (различни видове треви), дресинг (някакъв гаден, обикновено майонезен сос) и парченца сухар. Е аз на това салата не му казвам. Да не говорим за това, че нямат "нашето" българско сирене. Зеле правят на котлон или на фурна, но само варено. Същото с ориза. И то е без вкусно... Предимно наблягат на барбекю, печено телешко, почти не консумират свинско. Абе... като цяло почти не готвят. Тук се ползват много полуготови храни, само го слагаш в микровълновата и това е. И сладкишите им са такива - готови смеси за какви ли не видове сладки, торти, пасти. И странно - не използват амонячна сода изобщо. И подправките им (ако въобще успееш да ги намериш) са различни на вкус. Чубрицата е с коренно различен вкус. Дори накарах майка ми да ми прати.
Да, много е различно, имат някои страхотни неща, но предимно печено месо. Голям зор беше в началото докато си намеря необходимите продукти за Български блюда. Все още не мога да намеря сладък червен пипер. Имат поне 20 вида паприка и какво ли още не, но не е същото. Или е много люто, че не може да се яде - или е сладко, но не е същото. Предполагам, че пак ще помоля майка ми да ми прати.
Както и да е... много може да се говори на тази тема, но е факт, че каквото и да наготвя тук всеки казва "Уаааау, ама това е страхотно! Как го правиш?!"
Нашето си е наше :) Няма храна като Българската!


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 06 Сеп, 2005 9:10 pm Вто 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Здравей, Мария, и Добре дошла при нас!

Ясен е прав, че Бисквитка е експертът на хлябовете (знам го от личен опит), но тъй като няма машина за хляб, ще трябва да пригаждаш рецептите.

Колкото до това, че американците нямат добра храна, всичко е въпрос на навик и възпитание. В смисъл като си свикнал с българската храна, трудно е да свикнеш с друга кухня.

А иначе съм съгласен, че полуфабрикатите са убийци на вкуса, но няма как понякога се налага да ги използваш (липса на време).

В нашите форуми няма да видиш рецепти с полуфабрикати (е има известни забежки) и мисля, че това е силната ни страна. Намирал съм и доста американски сайтове (предимно с домашни рецепти), в които рецептите са без полуфабрикати. Ще се радваме да споделиш опита си от САЩ-кухнята (истинската, не на полуготовата храна).

И тъй като във форума станахте две американки (не броя канадките ;)), може направо да ви отделим раздел американска кухня.

Още един път: Добре дошла!


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 06 Сеп, 2005 11:27 pm Вто 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Здравей, Мария!
Може ли да доуточниш, вкуса на кой български хляб търсиш?

Благодаря на Ясен и MR.LAZY за голямото признание. Истината е, че специалистът по хлябове (особено в машина) във форума е Marabu. Дано се включи по-скоро. И аз ще се опитам да помогна с каквото мога.

Относно американската кухня - аз съм сред големите и почитатели. Това, което съм опитвала (сготвено от американци в България) е много вкусно.
А полуфабрикатите навсякъде са еднакви :x (не че не ги ядем и тях :oops:)


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 07 Сеп, 2005 11:26 am Сря 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
От скромния ми опит с американската куФня (на място, отвъд Океана) мога да споделя, че много ми хареса. То ще да е заради голямата ми любоФФ към печените на скара телешки мръФки! :ligi: Като чуя за стек, направо ми призлява и ме хваща яд, че тук си нямаме такива меса.

Също така много ми харесаха хамбургерите, ама не в McD, а в тия крайпътни заведения и прости закусвални.


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 07 Сеп, 2005 6:20 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Сеп, 2005 10:18 pm Нед
Мнения: 13
Location: WA, USA
Аууу
Не очаквах толкова топло посрещане! Благодаря ви!
За вида хляб- не съм много сигурна, но май като чуя "хляб" и си представям заводския хляб, който си в състояние да намериш навсякъде в България, мисля, че беше "Добруджа" или "Стара Загора". Не говоря за различните видове погачи и обредни хлябове.
Определено съм съгласна, че барбекюто в Америка е страхотно. И аз имам щастието да живея с човек, който обича да готви и не харесва полуфабрикати. Та... тук е купон. Един ден сме на българска кухня, на другия - американска. Наскоро ядох "Шепърдски пай" - охох.... нямам думи! Още се облизвам! И някакви пържоли на котлон - нито пържени, нито варени... аууу....
По-добре да спра, че още не е време за обяд!

Още веднъж - Благодаря Ви за топлото посрещане!


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 07 Сеп, 2005 7:07 pm Сря 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мария, утре ще се опитам да направя нещо като заводски хляб в домашни условия. Ако стане, ще пусна подробно описание на технологията.
[hide]Между нас казано, у дома повече харесват питки, погачи и хляб с пълнеж.[/hide]


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 07 Сеп, 2005 7:25 pm Сря 
User avatar
Site Admin

Offline
Готви от: 30 Май, 2004 4:02 pm Нед
Мнения: 4689
Location: София
Мария написа:
Аууу
Не очаквах толкова топло посрещане! Благодаря ви!
Чакай да видиш какви сме майстори...


Last edited by MR.LAZY on 17 Яну, 2006 10:53 pm Вто, edited 1 time in total.

 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 08 Сеп, 2005 12:02 pm Чет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Мария написа:
Аууу
Не очаквах толкова топло посрещане! Благодаря ви!


А като се съберем, какви количества изяждаме и изпиваме, не е за вярване!
Дано да носиш на майтап, щото тук има едни таквиз майтапчии, които не се спират пред нищо.


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 09 Сеп, 2005 12:26 pm Пет 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Мария, рецептата за хляба е тук.
Успех в печенето!


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 09 Сеп, 2005 1:18 pm Пет 

Гур(у)ман

Offline
Готви от: 23 Мар, 2005 10:57 am Сря
Мнения: 5234
Марче, а тук можеш да се представиш по-подробно. :lol:


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 10 Сеп, 2005 9:26 am Съб 
User avatar
Почетен член

Offline
Готви от: 20 Апр, 2005 3:31 pm Сря
Мнения: 634
Location: До училището и детската градина
2 biskvitka Благодаря за високото мнение. Не съм чак толкова добра (въпреки ми се ще да стана някой ден :) ) Иначе по темата - ще пусна тия дни рецепти от едно време . Обаче те са малко "странни " някой от тях са " 10 кг брашно и т.н
Мога да се опитам да ги нагодя към машината за хляб, ако те интересува


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 11 Сеп, 2005 1:01 pm Нед 
User avatar
Готвач

Offline
Готви от: 30 Яну, 2005 12:46 pm Нед
Мнения: 543
Аз най-много харесвам хляб Добруджа. Ама може ли някой да ми каже кой хляб е най дълготраен, че като носихме един нарязан на планина по едно време взе че мухляса :( Е, това не е като френско сиренце...


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 12 Сеп, 2005 2:02 pm Пон 
User avatar
Зъл кулинарен модератор

Offline
Готви от: 24 Авг, 2004 6:29 pm Вто
Мнения: 3395
Jasen написа:
може ли някой да ми каже кой хляб е най дълготраен, че като носихме един нарязан на планина по едно време взе че мухляса :(

Добре запечатани сухари :mrgreen:
Има един тъмен немски или австрийски хляб, продават го във всички големи магазини. Стои малко 'мокър'. Той е с доста голяма трайност, но само докато разпечаташ пакета.


 Profile  
 
 Рецепта: Български хляб
Сготвено на: 12 Сеп, 2005 6:39 pm Пон 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Сеп, 2005 10:18 pm Нед
Мнения: 13
Location: WA, USA
Ихааааааа!
Много благодаря, Бисквитке!!! Нямам търпение да го пробвам! И още не мога да му се нагледам :oops:

Да, Марабу, много ще съм ти благодарна ако сътвориш нещо за машина.
Ще пробваме и ние тук и ако стане ще ви кажа точно количествата.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 16 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Bing [Bot] и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB