Моят Кулинар Вход | Регистрация
В момента е 29 Май, 2024 9:25 am Сря

Всички времена са UTC + 2 часа




Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 
Message
 Рецепта: Детска кухня
Сготвено на: 18 Окт, 2006 6:10 pm Сря 

Дегустатор

Offline
Готви от: 11 Окт, 2006 12:26 pm Сря
Мнения: 85
Location: София
Мария написа:
Пак здравейте от мен.
Съжалявам за дългото отсъствие, но нещата тук се промениха много. Вече съм майка на още едно момиченце. Казва се Елена и е на почти 4 месеца.
И тъй като вече и е време да разнообрази храната, аз реших да го направя по български, а не със американски сириъл и готови смеси. За съжаление не успях да открия нищо българско за бебета тук на този сайт. Някой може ли да помогне? Не знам как да и направя дори картофено пюре, не съм сигурна колко мляко да сложа или дали изобщо се слага мляко на тази възраст. За кисели да не говорим. Голямата ми дъщеря израстна в България и и вземах храната от детска кухня. Беше голямо удобство. но тук няма нищо такова.
Ще съм много благодарна ако някой даде някоя рецепта. За каквото и да е.

Благодаря ви предварително.

Вече се надявам да бъда по-сериозна в присъствието си тук тъй като Елена расте и не изисква 100% внимание. Продължавам да готвя българска храна тук. Всички много я харесват. Благодаря ви че ви има. Много ми помагате с рецептите! Не знам какво щях да правя без вас.

Има 1книга под егидата на ДАНОН,която е точно българска ,детска кухня,но какво точно трябва да е по-различно при приготвянето на детската храна КАТО ТЕХНОЛОГИЯ?За детето е най-добре според педиатрите задушеното на слаб огън.....При бебе на 4месеца-цедиш фреш диня, ябълка,правиш каша оризова....моркови....пасираш....храниш.Киселите-дори и вносните за деца -са си добри,можеш да добавяш към този вид -да ги наречем желета-истински сварени и пасирани плодове-като избягваш цитруси,но банан и ананас може.Може и карфиол хуууубово да свариш с щипка сол,да го пасираш и храниш-към 5месец(но захранването е строгоиндивидуално!!!!!Посъветвай се с личния педиатър!!!! Аз съм възприела тактика за детето-никаква мед-силен алерген!Късно риба!Наблягам на заешко,пуешко,телешко и свинско.Ядки след5година,прясно мляко -след 1,5година-само, ако детето иска....Изобщо има 1теория, че организмът формира кулинарния вкус на човек-примерно бъбречно болните-често не обичат още от деца сирене и др.съставки, богати на калции, астматиците-мед не понасят и т.н. А спаначеното пюре също е мноого полезно за малкия човек!Да стане като ПОПАЙ!!! :)


 Profile  
 
 Рецепта: Детска кухня
Сготвено на: 31 Окт, 2006 12:58 am Вто 

Дегустатор

Offline
Готви от: 04 Сеп, 2005 10:18 pm Нед
Мнения: 13
Location: WA, USA
Много благодаря на всички! :hug:
Разгледах сайта bgmamma и намерих доста полезни неща.


 Profile  
 
Покажи мнения от преди:  Сортирай по  
Post new topic Reply to topic  [ 6 мнения ] 

Всички времена са UTC + 2 часа



Подобни теми


Кой търси в готварската книга?

Рецептата се разглежда от: Нито един шеф-готвач и 1 гост


Не можете пускате нови теми
Не можете отговаряте на теми
Не можете редактирате мненията си
Не можете триете мненията си
Не можете прикачвате файлове

Търсене:
cron
Готвим с помощта на phpBB