Исках да направя бисквитена торта, но вкъщи имахме само бисквити с неправилна форма, които няма как да се подредят плътно една до друга.
Затова направих сандвичи: намазах с крем една бисквита, отгоре сложих друга, намазах я и нея и захлупих с трета. Voila! Това е всичко.
Ако бисквитите са ронливи маслени като тези от снимката, сандвичите могат да се поднесат веднага. Ако са обикновени - трябва да престоят в хладилника.
Част от сандвичите отлежаха и станаха по-меки, пък и ароматите на канелените бисквити и ваниловия крем се смесиха и стана много приятен десерт.
Рецептата на крема:500 мл прясно мляко
1 пак. пудинг с варене (харесвам шоколадовия, но в момента имах ванилов)
200 мл течна сметана (използвах растителна) + 1 пак. ванилия
Пудингът се вари според упътването на опаковката. Сваля се от огъня и повърхността му се намазва тънко с масло или се поръсва с пудра захар.
В друг съд се разбива сметаната на твърд сняг, така, че бъркалките да оставят следи в нея.
Като изстине пудингът, се изсипва в съда със сметаната. Двете смеси се разбъркват внимателно с лъжица.
Готовият крем е въздушен и лек (въпреки огромното количество калории

). Обикновено за сладкиши остава само половината от него

.